NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jesienne pieśni

11 października 2021 | 18:15 - 20:00

  • Jesienne pieśni

Pierwszy w sezonie Wieczór muzyczny

 

Świętujący w tym roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej i pedagogicznej baryton – Ziemowit Wojtczak wraz z pianistą Cezarym Saneckim wystąpią na pierwszym w sezonie koncercie z cyklu „Wieczory muzyczne”. Pieśni na głos z towarzyszeniem fortepianu, zarówno polskie, jak i europejskie, wybrane zostały przez artystów ze względu na jesienną tematykę. Zabrzmi muzyka m.in. Chopina, Karłowicza, Schumanna, Czyża, a o jesieni opowiedzą słowa poetów: Przerwy-Tetmajera, Asnyka, Rydla. Koncert odbędzie się 11 października (poniedziałek) o godzinie 18.15 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny – limit miejsc zgodny z aktualnymi restrykcjami sanitarnymi.

 

W programie koncertu znajdzie się liryka wokalna z XIX i XX wieku – utwory kompozytorów polskich i europejskich. Improwizacja na temat Etiudy E-dur op. 10 nr 3 Fryderyka Chopina (w opracowaniu Ilii Tiumieniewa) rozpocznie wieczór. Obrazy jesienne odmalowane zostaną muzyką przez artystów w dwóch polskich pieśniach: „Jesienią” Stanisława Lipskiego i „Rdzawych liściach” Mieczysława Karłowicza. Zadumę nad przemijaniem przywołają w pieśni „Gdybym był młodszy dziewczyno” Jana Galla. Melancholię jesiennych dni przeżywać będzie można słuchając kolejnych utworów, autorstwa m.in.: Gieorgija Swiridowa („Głos z chóru”), Jakowa Feldmana („Woźnico, nie poganiaj koni”), Henryka Czyża („Pożegnania”). Zabrzmią również tytułowe „Jesienne pieśni” Józefa Świdra oraz pieśń „Jesienne lasy” z cyklu „Pejzaże polskie” łódzkiego twórcy współczesnego Sławomira Kaczorowskiego. O muzyce opowie Aleksandra Bęben.

 

Ziemowit Wojtczak to artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami. Wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz recenzji płytowych pisanych dla miesięcznika Muzyka21. Redaktor tekstów naukowych, promotor prac dyplomowych. Został odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Cezary Sanecki jest pianistą, specjalizującym się w wykonawstwie muzyki kameralnej. Profil jego działalności artystycznej koncentruje się na muzyce przełomu XIX i XX wieku oraz wokół muzyki współczesnej, choć w repertuarze posiada również solowe i kameralne dzieła pochodzące z wcześniejszych epok. Jako solista i kameralista występował w Polsce oraz w krajach Europy i Azji. Ma na swym koncie liczne prawykonania dzieł kompozytorów współczesnych. W 2012 roku został wybrany Rektorem Akademii Muzycznej w Łodzi. Funkcję tę pełnił przez dwie kadencje.

 

 

więcej informacji:

http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/pazdziernik-2021/156087-wieczor-muzyczny-jesienne-piesni

Szczegóły

Data:
11 października 2021
Godzina:
18:15 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Sala Kameralna Akademii Muzycznej w Łodzi
al. 1 Maja 4
Łódź, łódzkie 90-716 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.amuz.lodz.pl

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*