Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Maćko Korba & Cinemanual

Wrzesień 13 | 20:00 - 22:00

Zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenie. Co uczestniczyli w lipcowym koncercie ECO Tytus de Ville dla Kasi! milli okazję zobaczyć visuale Krzysztof Owczarek – Cinemanual.

Tym razem Krzysztof rozświetli scenę obrazami do dżwięków Maćko Korba

Maćko Korba & Cinemanual to projekt multimedialny. Improwizowana muzyka i improwizowany obraz w pełnej synchronizacji.

Niezwykłe połączenie gatunków muzycznych, na lirę korbową i wyobraźnię. Tradycyjne brzmienie liry przenika się z dźwiękiem syntetycznym urządzeń elektronicznych, preparowanym na żywo. Projekt wpisuje się we współczesny nurt eksperymentalnej muzyki w konwencji „Minimal Music” (Steve Reich).

Muzyka nasyca się powstającym na żywo intuicyjnym obrazem „Specjalnych Projekcji Aktywnych – Cinemanual”. Obraz jest generowany analogowo i miksuje się z cyfrowymi projekcjami własnych montaży filmowych i animacji.

Projekt reprezentował Polskie Radio na festiwalu Europejskiej Unii Radiowej – EBU Rudolstadt 2010.

Zaprezentował też 2 godzinny spektakl multimedialny na scenie eksperymentalnej “MuLaKuż” – Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie 2012.

Uczestniczył w wielu wydarzeniach festiwalowych i klubowych:


…Niesamowitych przeżyć dostarczył dzisiejszy koncert Maćka Korby i Cinemanula. Panowie Maciej Cierliński (lira korbowa, elektronika), Piotr Dabrowski (instrumenty perkusyjne) i Krzysztof Owczarek “Cinemanual” (projekcje) przenieśli słuchaczy w inny wymiar, w którym krzyżowały się żywioły, kosmiczne sfery, dźwięki i obrazy, religie, ery i cywilizacje. Jedyny w swoim rodzaju spektakl złożony z tworzonych na oczach widzów animacji i uduchowionej, pełnej żaru, mistycznej, przeszywającej muzyki. Odbyliśmy daleką podróż w nieznane, ku nieskończonej przestrzeni, której nie można wyrazić słowami. Wielka sztuka. Dziękujemy.

…Po prostu nie mam słów, aby wyrazić, co przeżyłam. To był dar, dziękuję – taki komentarz z ust słuchaczki można było usłyszeć po koncercie, a właściwie multimedialnym pokazie w wykonaniu Maćka Korby i Cinemanula. Podobne doznania stały się udziałem tych, którzy zdecydowali się przybyć w sobotę 8 października i wziąć udział w jedynym, niepowtarzalnym, transowym spektaklu złożonym z muzyki w wykonaniu Maćka Cierlińskiego (lira korbowa, elektronika), Piotra Dąbrowskiego (instr. perkusyjne, woda, kamienie) i Krzysztofa „Cinemanuala” Owczarka (animacje). Zsynchronizowane ze sobą improwizowane dźwięki i spontaniczne obrazy generowane analogowo, zmiksowane z cyfrowymi projekcjami dały w efekcie spektakl, który można nazwać opartym na intuicji artystów eksperymentem o niemożliwej do opisania sile (w)rażenia.

WYKONAWCY:
Maciek Cierliński – lira korbowa i elektronika..
Krzysztof Owczarek – “Cinemanual”, Specjalne Projekcje Aktywne.

Maciek Cierliński – lira korbowa i elektronika.
Muzyk grający głównie na lirze korbowej, również na Oud, Barbat, sitarze oraz dudukach. Lider projektu muzycznego “Maćko Korba”, współtwórca, wraz z Tomaszem Zygmontem, projektu “Lirnicy XXI w”. Współzałożyciel zespołów Yerba Mater, Stara Lipa. Członek zespołu Sláinte!, Village Kollektiv.
W swojej karierze współpracował z wieloma czołowymi przedstawicielami kultury alternatywnej. W 2006 roku zaproszony został do muzycznej współpracy z Tony Gatlifem (reżyser filmów Latcho Drom, Vengo, Exils) przy premierze filmu “Transylwania” w Paryżu. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych i teatralnych (Makata, Studnia O). Stały współpracownik zespołów: Kayah & Transoriental Orchestra, Kapela ze Wsi Warszawa, Eternal Tear, Swoją Drogą Trio. Gościnnie wziął udział w koncercie Hey Umplugged 2008 emitowanym na żywo w MTV. Wystąpił na wielu koncertach w Polsce i na świecie, min na “BaliSpirit Yoga Festival” 2016 z Kayah & Transoriental Orchestra.
www.mackokorba.pl

Krzysztof Owczarek – Cinemanual – pionier wizualizacji analogowej (od 1989), idealnie zsynchronizowanej z muzyką. Współpracował z czołówką polskiej muzyki rozrywkowej np: Hey, Nosowska Solo, Myslovitz, Lao Che, Kapela ze Wsi Warszawa, Dezerter, oraz z kompozytorami muzyki współczesnej, symfonicznej i jazzowej. Obecnie łączy projekcje analogowe z projekcjami cyfrowymi (własne animacje, filmy, montaże).
Występy:
Skt.Petersburg, Grodno, Berlin, Praga, Londyn, Brighton, Cheltenham, Newcastle Upon Tyne, Groningen, Besancon, St.Vallier, Nantes, St.Nazaire, Canteleu, Paryż, Kijów, Rudolstadt, Moskwa, Mińsk, Berlin, Bruksela, oraz prawie wszystkie miasta i ważniejsze imprezy w Polsce,

Zapraszamy!

13 września (piątek)
godzina 20:00
bilety:
przedsprzedaż 30 zł
w dniu koncertu 40 zl
TU, ul. Rewolucji 1905 r. 10. Łódź
Maćko Korba & Cinemanual

Szczegóły

Data:
Wrzesień 13
Czas:
20:00 - 22:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

TU – Rewolucji 1905 r.
Rewolucji 1905 r. 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/TuRewolucja/