NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jemy w Łodzi Food Fest 2020

11 września 2020 | 08:00 20 września 2020 | 17:00

Takiej imprezy jeszcze nie było! Do udziału w Jemy w Łodzi Food Fest zgłosiła się rekordowa liczba 60 restauracji i kawiarni, które przygotują dla gości blisko 80 dań z całego świata.

We wrześniu Łódź po raz czwarty stanie się kulinarną stolicą Polski. Portal Jemy w Łodzi, Łódzkie Centrum Wydarzeń i catering dietetyczny Tajm zaproszą łodzian na Jemy w Łodzi Food Fest. Tym razem tematem przewodnim będzie kulinarna podróż po świecie. – Tegoroczne wakacje wyglądały inaczej niż zwykle. Jeśli my nie mogliśmy odwiedzać dalszych zakątków świata, kuchnie wszystkich kontynentów zaprosiliśmy do siebie – mówi Izabella Borowska z Jemy w Łodzi. Czwarta edycja będzie trwała dziesięć dni, od 11 do 20 września. Weźmie w niej udział 60 restauracji i kawiarni, które przygotują blisko 80 festiwalowych dań w ramach czterech tematycznych tras kulinarnych. Jak co roku festiwalowi będą towarzyszyć imprezy dodatkowe: szkolenia, degustacje i warsztaty.

W tym roku zmieniamy nieco zasady Jemy w Łodzi Food Fest – wszystkie trasy będą obowiązywać przez całe dziesięć dni. W tym roku goście spróbują dań street foodowych, pierogów, makaronów i deserów świata. –Wybierając rodzaje tras kierowałyśmy się nie tylko popularnością poszczególnych kategorii, ale również tym, aby festiwalowe propozycje nadawały się do zabrania „na wynos” – dodaje Agata Zarębska z Jemy w Łodzi. Jak zwykle restauracje stanęły na wysokości zadania, a na gości będzie czekało wiele wyjątkowych i niepowtarzalnych propozycji. W trasie street food królują burgery, ale zamiast tradycyjnej wołowiny znajdziemy w nich między innymi baraninę, jagnięcinę ozory czy poliki wołowe. Wśród makaronów mamy prawdziwy pojedynek Włoch z Azją – po jednej stronie klasyczne taglitelle czy nadziewane cappelli, z drugiej soba, udon czy bun. Do tego pierogi z owocami morza, kaczką lub dzikiem, a na deser sernik tymiankowo-cytrynowy, tiramisu na bazie aperola czy malabi (pudding z wodą różaną).

Ale Jemy w Łodzi Food Fest to nie tylko festiwalowe dania. Impreza ma za zadanie promować łódzkie restauracje, ale także edukować i dostarczać kulinarnej rozrywki, zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. W organizacji festiwalu i wydarzeń towarzyszących wspierają nas firmy związane z branżą gastronomiczną: dystrybutor artykułów spożywczych Bidfood Farutex, serwis zamówień online Glodny.pl, dystrybutor sprzętu gastronomicznego i zastawy Pro Gastro oraz studio kulinarne Book&Cook. – W tym roku mamy przyjemność ogłosić premierę „Przy stole” klubu kolacyjnego Jemy w Łodzi, w ramach którego zorganizujemy dwie wyjątkowe kolacje degustacyjne. Restauratorów zapraszamy na szkolenia z marketingu i zarządzania restauracją w kryzysie, miłośników gotowania na warsztaty komponowania boxów i stylizacji z cateringiem dietetycznym Tajm, a wszystkich, bez względu na wieku i zawód, na czekoladowe „All you can eat” do Manufaktury Czekolady – mówi Izabella Borowska.
Wszystkie festiwalowe dania i opisy wydarzeń towarzyszących znaleźć można na stronie festiwal.jemywlodzi.pl.


Jemy w Łodzi Food Fest 2020 – lista restauracji i kawiarni uczestniczących w festiwalu

1. Agrafka
2. Al Dente
3. Arteria
4. Bałucki Burger
5. Bawełna
6. Bierhalle Piotrkowska
7. Bistro Book&Cook
8. Breadnia 2
9. Centralna Gastromachina
10. Cochise
11. Doki
12. Domowe Przysmaki
13. Dzień Dobry Caffe
14. Ekspres do Kawy
15. Fabryka Wełny / Przędzalnia
16. Falla
17. Fatamorgana
18. Galicja
19. Gęsi Puch
20. Halong Zgierska
21. Hamra
22. HOT Wok&Pot
23. Imber
24. King Kong
25. Krasnolód
26. Krowarzywa
27. La Vende Bistro
28. Las Tablas
29. Len i Bawełna
30. Łódzka Cafe
31. Mafiosso Burgers
32. Mały Taj
33. Mitmi
34. NÓŻ
35. Otwarte Drzwi
36. Parnik
37. Pawilon
38. Piekarnia
39. Pin Up American Burger
40. Pittu Pittu
41. PizzaNova
42. Pop’n’Art
43. Raan Raan
44. Rajskie Jadło
45. Rajskie Jadło Zachodnia
46. Roni Burger
47. Shamo
48. Szpulka
49. Taboo Sushi
50. Tajska Hot Spoon
51. Tawerna Pepe Verde
52. Tel Aviv
53. The Chef
54. Tłusty Śledź
55. Toskania
56. U Kretschmera
57. Umamitu
58. Wall Street BBQ
59. Weranda
60. Zielona

Jemy w Łodzi Food Fest 2020

Wakacje to czas na podróże, ale jak jest, sami wiecie – dlatego we wrześniu smaki świata ściągamy do Łodzi! Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że już po raz czwarty zapraszamy  łódzkie lokale do udziału w Jemy w Łodzi Food Fest, dziesięciodniowym festiwalu kulinarnym, który organizujemy wspólnie z Łódzkim Centrum Wydarzeń oraz Cateringiem Dietetycznym TAJM. Od 11 do 20 września nasze miasto wypełni się aromatami przypraw wschodu, zachodu, północy i południa, a łodzianie będą mogli spróbować dań z 4 tematycznych tras kulinarnych związanych z kuchniami świata. Oprócz tego, na gości czekają liczne wydarzenia towarzyszące: warsztaty, prelekcje, pokazy i degustacje. Szykujemy także coś, czego w Łodzi nie robił jeszcze nikt!

Trasy kulinarne

Podczas festiwalu zaproponujemy gościom 4 różne trasy kulinarne (dostępne przez cały czas trwania festiwalu), którymi będą mogli podróżować po mieście odwiedzając restauracje i kawiarnie na szlaku. Lokale, które dołączą do wybranych tras mają za zadanie przygotować festiwalowe danie zgodne z ich tematem. Tegoroczne trasy to: street food świata, pierogi świata, makarony świata oraz desery świata.

Zapisy dla restauracji właśnie ruszyły! Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń znajdziecie TUTAJ.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*