NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

 

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

GCh+ | TimeLapse

19 czerwca | 20:00 - 23:59

Gch+ łączą ambient, jazz i elektronikę. Łączą akustyczne i syntetyczne brzmienia, by opowiedzieć swoją historię i tworzyć niezwykłe dźwiękowe światy. Zespół tworzy pięciu nietuzinkowych, młodych mężczyzn: gitarzysta Grzegorz Duszak, pianista Piotr Iwański, flecista Łukasz Jankowski, perkusista Radosław Mysłek i kontrabasista Michał Mościcki.
TIMELAPSE
W sierpniu 2019 roku wróciliśmy do Kamieńczyka nad Bugiem, by przez tydzień pracować nad nowym materiałem. Zaczerpnęliśmy z naszych jazzowych doświadczeń, muzyki elektronicznej i ludowej. Powstało jedenaście oszczędnych utworów. Są inspirowane naszymi podróżami- tymi fizycznymi, i tymi duchowymi. Niektóre tchną spokojem nadbużańskich łąk. Inne są zapisem niepokojów podróży. Skrzą się różnymi barwami i emocjami. Wszystkie powstały dzięki drodze, jaką razem przeszliśmy. Jak powiedział nasz flecista- to utwory zdrapane z opon forda transita.
To refleksyjna, tajemnicza muzyka. Z jednej strony jest mocno osadzona w konwencjach, które wszyscy znamy, z drugiej- pełna nieoczywistych połączeń. Mocne perkusyjne bity i tłuste syntezatory łączą się ze zwiewnymi frazami fletu poprzecznego. Nieoczywiste przestrzenie płynnie przechodzą w przejmujące melodie. Motoryczne, rockowe uderzenie zmienia się po chwili w refleksyjną, spokojnie oddychającą balladę. Uciekamy w od trywialności i wykładania kawy na ławę. Uciekamy też od komplikacji na siłę. Nic nie powinno być jasne, oczywiste. Powinno przyciągać. Marzymy o tym, żeby nasza muzyka zapraszała słuchacza w podróż. W drogę do wnętrza siebie, w której jego wyobraźnia i nasza muzyka otwierają nowe światy i przestrzenie.
Płyta została nagrana w studio Sound’n’Wave przez Jakuba Krukowskiego. Za miks i mastering odpowiada Piotr Przedbora, który zdecydował o wykorzystaniu przy masteringu nowej polskiej technologii Pona Sound. To drugi album na świecie zrobiony w tej technologii. Sesję zdjęciową wykonała Julia Jaracz. Za projekt okładki odpowiada Małgorzata Tekieniewska.
19.06.2022
P29 – Piotrkowska 29 (wejście od Więckowskiego 2)
start: 20:00
bilety: 50 zł

Szczegóły

Data:
19 czerwca
Godzina:
20:00 - 23:59
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

P29
Piotrkowska 29
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*