NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?

20 maja 2019 | 16:15 - 17:00

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Teatr Lalek Arlekin zapraszają na prezentację portalu Teatroteka Szkolna oraz warsztaty „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?”.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek, 20 maja 2019, od godz. 16.15- 19.15 w sali Teatru Lalek Arlekin (ul. 1 Maja w Łodzi).

Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny!  Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Maksymalna liczba uczestników to 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje udzielane są pod adresem: edukacja@teatrarlekin.pl.


Warsztaty oraz prezentację poprowadzą członkowie zespołu „Teatroteki Szkolnej”, pedagodzy teatru z doświadczeniem warsztatowym. Spotkanie prowadzone przez pedagogów teatru z Instytutu Teatralnego. Składać się będzie z: prezentacji portalu Teatroteka Szkolna oraz warsztatu narzędziowego: Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej?

Zajęcia skierowane nie tylko do nauczycieli, instruktorów teatralnych , bibliotekarzy ale także do wszystkich zainteresowanych pedagogiką teatru. Zapraszamy!

Teatroteka Szkolna to portal zachęcający nauczycieli do wykorzystywania metod pedagogiczno-teatralnych na lekcjach oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych (np. kołach teatralnych, lekcjach wychowawczych), opracowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Portal zawiera materiały edukacyjne, m.in. konspekty zajęć podzielone według grup wiekowych (3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-19 lat) oraz materiały audiowizualne, pokazujące ćwiczenia rozgrzewkowe i lekcje wykorzystujące teatr.

Warsztaty: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Ich celem jest poznanie metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego, a tym samym narzędzi umieszczonych na portalu „Teatroteka Szkolna”. Jak również przyjrzenie się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna
w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.
Program spotkania:
1. Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (30 min)
2. Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? (2 h 30 min)

 www.teatrotekaszkolna.pl

Szczegóły

Data:
20 maja 2019
Czas:
16:15 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Teatr Arlekin im. Henryka Ryla
Wólczańska 5
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://teatrarlekin.pl/