Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy?

Sierpień 27 | 18:00 - 20:00

Jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy?
Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Combrzyńską-Nogalą, autorką literatury dziecięcej. Adresatami wydarzenia są jednak dorośli, którzy chcą uczyć swoje dzieci empatii i tolerancji, a przy tym w mądry i przyjazny sposób przekazywać im wiedzę na temat wydarzeń historycznych, które nie powinny mieć analogii w przyszłości.

Pretekstem do rozmowy będą publikacje wydane w ramach serii Wojny Dorosłych – Historie Dzieci, wśród których znalazły się opowieści dotyczące wojny, mniejszości narodowych i przemocy. Mimo że od ostatniego konfliktu militarnego w Polsce minęły 74 lata, nasze dzieci ucząc się historii powinny uczyć się także wrażliwości na sytuację ludzi, którzy obecnie doświadczają wojny lub przemocy o nacjonalistycznym i ksenofobicznym podłożu.

Dlatego zapraszamy rodziców na spotkanie z autorką „Syberyjskich przygód Chmurki”, historii dziewczynki wysiedlonej z rodziną w 1940 r. w głąb Rosji oraz „Bezsenności Jutki”, czyli opowieści o dziecku mieszkającym w getcie łódzkim w okresie Wielkiej Szpery. Dorota Combrzyńska-Nogala opowie także o książce, którą dopiero przygotowuje dla swoich czytelników.

Rozmowę poprowadzi Ewelina Filipczak, szefowa Biblioteki Czterech Kultur.

Dorota Combrzyńska – Nogala
Łodzianka, polonistka, surdopedagog, autorka książek obyczajowych: Naszyjnika z Madrytu, nagrodzonej Literacką Nagrodą im. Władysława Reymonta Piątej z kwartetu oraz Wytwórni wód gazowanych. Jej książka dla dzieci Bezsenność Jutki otrzymała nagrodę Książka Przyjazna Dziecku oraz wyróżnienie w konkursie IBBY na Książkę Roku 2012, natomiast Syberyjskie przygody Chmurki zdobyły wyróżnienie w konkursach na Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz na Książkę Przyjazną Dziecku. Powieść Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Termin: Wtorek, 27 sierpnia 2019 o 18:00
Miejsce: Biblioteka czterech Kultur, ul Brzeźna 10, Łódź

Szczegóły

Data:
Sierpień 27
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Biblioteka Miejska w Łodzi – Filia 47
Brzeźna 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map