NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak budować więź z dzieckiem po trudnych doświadczeniach

30 października 2019 | 16:30 - 18:00

Na bezpłatne spotkanie edukacyjne zapraszamy: studentów, absolwentów i pracowników Uniwersytetu Łódzkiego oraz rodziców, w tym adopcyjnych i zastępczych, kandydatów na rodziny adopcyjne i zastępcze a także specjalistów z obszaru pomocy rodzinie (psycholodzy, pedagodzy, opiekunowie, wychowawcy, kuratorzy rodzinni, pracownicy socjalni, asystenci rodziny, koordynatorzy pieczy zastępczej) i wszystkie osoby zainteresowane tematyką więzi.
Pierwsza część spotkania to rozmowa specjalistek, które w oparciu o swe doświadczenie zawodowe będą mówić jak budować więź z dzieckiem z trudnościami w obszarze więzi i jak pomagać rodzinie, która boryka się z zaburzeniami przywiązania.
W drugiej części przewidujemy pytania i dyskusję.

Rozmawiać będą:
– Anna Guzek: prezeska i założycielka Fundacji Zielone Wzgórze, arteterapeutka i trenerka komunikacji, mama adopcyjna dwojga dorosłych dzieci.
– Jolanta Kałużna: psycholog, trenerka umiejętności psychospołecznych, terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju, terapeutka integracji sensorycznej, trenerka Biofeedback EEG, trenerka rodzin adopcyjnych oraz zastępczych PRIDE, terapeutka traumy metodą przedłużonej ekspozycji, terapeutka EMDR. Zajmuje się badaniem neurorozwoju dzieci, badaniem noworodków skalą NBAS Brazeltona, badaniem i terapią dzieci ze spektrum FASD oraz z zaburzeniami przywiązania.
– Magdalena Lesiak: psycholog, trenerka programów przygotowujących dla rodzin zastępczych i adopcyjnych (Rodzina, PRIDE), współautorka, trenerka i koordynatorka programu dla kandydatów: „Adopcja. Czas serca.” Ukończyła szkolenia z zakresu pracy z rodziną, poradnictwa i terapii osób po doświadczeniach przemocy, zaniedbań, strat prokreacyjnych i traumy (m.in. NEST i EMDR). Od 5 lat jest dyrektorką Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi, obecnie jest również superwizorką placówki opiekuńczo – wychowawczej. Prowadzi Adopcyjny Telefon Zaufania.

Na spotkaniu dostępne będą bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne.
Będzie można również zakupić książkę Więzi odNowa, zawierającą autentyczne historie osób, które doświadczyły zerwanych więzi oraz relacje osób wychowujących dzieci po takich doświadczeniach.

Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdPo4LqI2h7yWE2O7_tVh0FgskTcWQu6uLLH12fuX4dURKQLQ/viewform?usp=sf_link
Kontakt:
projekt.zielonewzgorze@gmail.com
t. 605356761

Spotkanie jest częścią projektu „Więzi odNowa – POWRÓT”, realizowanego przez Fundację Zielone Wzgórze w partnerstwie z Uniwersytetem Łódzkim, dofinansowanego ze środków Programu FIO. Podmiotem goszczącym jest Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.

Szczegóły

Data:
30 października 2019
Godzina:
16:30 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytet Łódzki
Pomorska 46/48
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*