NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Słowo i Muzyka u Jezuitów

2 listopada 2018 | 18:45 - 20:00

IX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY „SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓW” ŁÓDŹ 2018

Razem z Proboszczem o. Remigiuszem Recławem SJ i Dyrektorem Festiwalu o. Józefem Łągwą SJ zapraszamy w gościnne progi jezuickiej świątyni wszystkich, którzy chcą przeżywać piękno objawiające się poprzez wartościową muzykę. Dziękujemy jednocześnie wszystkim patronom honorowym i medialnym oraz sponsorom, bez których to przedsięwzięcie nie mogłoby dojść do skutku.

7 października 2018 r. (niedziela), godz. 18:45 – KONCERT CHÓRALNY

WYKONAWCY:
Chór Dziewczęcy Szkoły Katedralnej w Poznaniu “Paradiso”
dyryguje Ewa Domagała

Chór Dziewczęcy Szkoły Katedralnej w Poznaniu “Paradiso”.
Chór tworzą najmłodsze uczennice z klas II – IV. Repertuar zespołu obejmuje muzykę dawną i współczesną, utwory polskiego średniowiecza oraz chorał gregoriański. Od 2009 roku dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Ewa Domagała. Zespół jest laureatem “Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Pieśni Religijnej” (Łódź 2010 – II miejsce). W kwietniu 2011r. chór zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkół Muzycznych w Warszawie, a w maju 2012r. II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkół Muzycznych “Bel Canto” w Ostrowie Wielkopolskim.

14 października 2018 (niedziela) godz. 18.45 – KONCERT CHÓRALNY

WYKONAWCY:
Zespół “Cantus Solemnis” – chorał gregoriański
dyryguje Ewa Domagała

Zespół Cantus Solemnis powstał w związku z projektem Deesis – Wschód i Zachód w jednej godzinie. W jego skład wchodzą nauczyciele Szkoły św. Benedykta: Ewa Domagała, Katarzyna Kubaszczyk, Agnieszka Łysakowska, Karolina Żuk.
Na swoim premierowym występie którym było misterium Deesis, koncert odbył się w Kórniku 25 marca 2018 r. zespół zaśpiewał wraz z Bogną Bohdanowicz i Anną Kamerys, nauczycielkami kursu śpiewu gregoriańskiego w Łodzi, prowadzonego przez Studium Muzyki Kościelnej.

21 października 2018 (niedziela) godz. 16.00 – Łódzka Jesień Chóralna u Jezuitów

WYKONAWCY:
kierownictwo artystyczne Małgorzata Ircha

2 listopada 2018 (piątek) godz. 18.45 – Blusowe Zaduszki

WYKONAWCY:
Bogusław Semotiuk i Przyjaciele

4 listopada 2018 (niedziela) godz. 18.45 – Koncert Muzyki Polskiej

WYKONAWCY:
Chór Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego
Monika Kolasa-Hladikowa – mezzosopran
Magdalena Brzezińska – fortepian
dyryguje Anna Kamerys

Monika Kolasa – Hladikova
Od 7 roku życia uczyła się gry na fortepianie, ale ostatecznie jako kierunek studiów wybrała śpiew. Ukończyła (z wyróżnieniem) Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Zdzisława Krzywickiego i otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki, na studia podyplomowe w Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie, w klasie prof. Christiana Elßnera. Po studiach przez dwa lata mieszkała w Czechach, gdzie rozpoczęła pracę pedagogiczną w szkołach muzycznych w Libercu i Frýdlancie oraz została opiekunem wokalnym chóru, z którym jako solistka wykonywała repertuar oratoryjny w Czechach i Niemczech. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich Teresy Żylis-Gara w Szczawnicy i dwukrotnie w Radziejowicach. Ma w swoim repertuarze i wykonuje partie altowe w najważniejszych dziełach muzyki oratoryjnej – m.in, Weihnachtsoratorium J.S. Bacha i Stabat Mater G.B.Pergolesiego (Filharmonie Łódzka, Świętokrzyska i Lubelska), solowe altowe kantaty J. S. Bacha (filharmonie w Sumach i w Winnicy na Ukrainie), w Stabat Mater i Glorii Vivaldiego, Requiem Mozarta. Brała udział w Kijowskim Festiwalu Musik Kiev Fest 2004 gdzie wykonała odnalezione przez krakowskiego muzykologa Jerzego Stankiewicza pieśni Konstantego Regameya. Występuje na wielu festiwalach muzyki kameralnej, sakralnej i organowej ze znakomitymi dyrygentami, pianistami, organistami i kameralistami. Koncertowała w Polsce, Czechach, Niemczech, na Ukrainie, Litwie i w Maroko. W listopadzie 2003 uzyskała tytuł doktora sztuki. Przez kilka lat współpracowała z Katedrą Kameralistyki łódzkiej Akademii Muzycznej, aktualnie jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu i pedagogiem Liceum Muzycznego w Łodzi. W czerwcu 2013 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Propaguje muzykę czeską, głównie twórczość Antonina Dworzaka, Bohuslava Martinu i Leosza Janaczka. Większość pieśni tych kompozytorów ma w swoim repertuarze, a część z nich ukazała się na płycie CD nagranej wspólnie z ukraińskim pianistą- Georgijem Kurkovem. Dokonywała nagrań dla II programu Polskiego Radia, Radia Łódź, Radia Kielce, Radia Olsztyn oraz nagrań telewizyjnych w Polsce i na Ukrainie. Była twórczynią i przez dwa sezony Dyrektorem Artystycznym festiwalu „Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim” oraz jurorem Międzynarodowego Konkursu Muzyki Słowiańskiej Fortissimo w Charkowie na Ukrainie. Komponuje piosenki poetyckie i piosenki dla dzieci do własnych tekstów.

11 listopada 2018 (niedziela) godz. 18.45 – Widowisko słowno-muzyczne Przybyli ułani pod okienko.

WYKONAWCY:
Aleksandra Drzewicka, Emilia Klimczak, Paweł Erdman, Maciej Markowski, Janusz Skonieczny, Dawid Sobczyk, Bogdan Sokołowski,
przy fortepianie: Mariusz Ambroszczyk
scenariusz i reżyseria: Janusz Skonieczny

18 listopada godz. 18:45
Koncert finałowy

Szczegóły

Data:
2 listopada 2018
Czas:
18:45 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Kościół oo. Jezuitów
Sienkiewicza 60
Łodź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://archidiecezja.lodz.pl/jezuici/