NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Masz prawo, oni nie mają prawa – spotkanie z prawniczką

10 marca | 18:00 - 19:30

Zapraszamy na otwarte spotkanie z prawniczką Olgą Kowalską, poświęcone przekazaniu konkretnych i jasnych informacji o tym, do czego masz prawo, a do czego nie ma prawa osoba wchodząca z Tobą w interakcję lub konflikt.

Często stajemy w sytuacji molestowania, bywa, że jesteśmy ofiarami napaści i nie wiemy co zrobić, dokąd pójść, jak szukać pomocy. Bywa, że nawet jeśli pójdziemy na policję, by zgłosić przestępstwo, lub wykroczenie jesteśmy marginalizowane_ni, nawet jawnie wyśmiewane_ni, sugeruje nam się, że zdarzenie zaszło z naszej winy. Dlatego tak wiele osób o tym nie mówi. Nie!

O ile napaść seksualną a nawet molestowanie jest łatwo udowodnić mimo szykan, trudniej jest z mobbingiem, dlatego tak wiele osób “odpuszcza”. Nie!

Zwykło się uważać, że konfrontacja z policją jest udziałem najbardziej zaangażowanych aktywistek_ów. Niestety, co raz częściej zatrzymania i aresztowania dotyczą uczestniczek_ ów pokojowych zgromadzeń, manifestacji do udziału w których mamy prawo. Taka konfrontacja nie musi być związana z uczestniczeniem w manifestacjach. Dzięki Lex Ardanowski znajdujemy się w rzeczywistości, w której zwykły spacer w lesie może skończyć się aresztowaniem…
Co może policja, a czego absolutnie nie może, jak się zachować, gdy dojedzie do zatrzymania?

Adwokat Olga Kowalska powie Wam jasno i dobitnie, do czego macie prawo, a do czego absolutnie nie ma prawa strona agresora, nie ważne czy to napastnik, koledzy z pracy, czy policja.

Szczegóły

Data:
10 marca
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Stare Polesie / Miejsce Spotkań
28 Pułku Strzelców Kaniowskich 9
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/StarePolesieMiejsceSpotkan/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*