NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

INTERAKCJE Wernisaż wystawy obrazów Małgorzaty Stelmasiak z solowym koncertem Mateusza Smoczyńskiego

16 stycznia | 17:00 - 19:00

Obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. A ile jest wart obraz w połączeniu z muzyką? O tym będzie można przekonać się podczas wernisażu wystawy obrazów Małgorzaty Stelmasiak z solowym koncertem Mateusza Smoczyńskiego, a wszystko to w ramach projektu artystycznego „Interakcje”.
Interakcja, zgodnie z definicją słownika języka polskiego to wzajemne oddziaływanie na siebie osób, przedmiotów lub zjawisk. Osoby, przedmioty czy zjawiska oddziałują na siebie praktycznie nieustająco. To jak zestawimy je ze sobą będzie miało wpływ nie tylko na nie, ale również na innych. Projekt artystyczny „Interakcje” autorstwa Małgorzaty Stelmasiak z muzycznym udziałem Mateusza Smoczyńskiego to interaktywne połączenie malarstwa z muzyką, mające na celu metaforyczne i dosłowne ukazanie tych oddziaływań, które mogą mieć wpływ na nasze postrzeganie, interpretacje, nasze decyzje, czy nasze życie. Jak różne mogą być interpretacje w zależności od tego, kto patrzy na obraz, jakie barwy i jakie dźwięki temu towarzyszą, to główne założenia koncepcyjne projektu. Projekt składa się z 12 obrazów olejnych na płótnie, które podczas wernisażu zostaną uzupełnione o muzykę w kompozycji i wykonaniu Mateusza Smoczyńskiego w ramach jego solowego koncertu.
Projekt artystyczny „Interakcje” jest projektem interaktywnym. Jego celem jest również zachęcenie odbiorców do wejścia w interakcje z obrazami, a nawet zainspirowanie do procesu twórczego. W jaki sposób jest to planowane? Najlepiej przyjść i doświadczyć „Interakcji” osobiście.
◾️ M I E J S C E – Pasaż Lido, klatka D, 2 piętro (wejście/wjazd w niedzielę od ul. Wólczańskiej 66, przy bramie domofon 424)
◾️ C Z A S – godz. 17:00 – 19:00
◾️ T E R M I N – 16 stycznia 2022
◾️ C E N A – wstęp wolny
◾️ W A Ż N E – gwarantujemy aromatyczną kawę, herbatę oraz lampkę wina. Pyszne C I A C H O będzie dostępne w ramach donacji na Stowarzyszenie T POINT.
Małgorzata Stelmasiak – psycholog, malarka.
Psycholog z wykształcenia i wykonywanego zawodu. Przez kilka lat pracowała w jednym z łódzkich gimnazjów na stanowisku psychologa szkolnego. Od 2016 roku prowadzi Centrum Psychologii i Sztuki „Damy Radę” oferujące pomoc psychologiczną oraz usługi artystyczne. Od wielu lat udziela wsparcia psychologicznego dorosłym oraz młodzieży. Prowadzi szkolenia i warsztaty, głównie z zakresu kompetencji miękkich. Współpracuje z firmami i instytucjami na terenie całej Polski.
Maluje, rysuje, tworzy krótkie formy literackie. Emocje oraz marzenia są głównymi kluczami do zrozumienia jej twórczości. Obserwuje otaczający ją świat i kreuje własną jego wizję. Jej obrazy głównie ukazują to, co widzi lub chce zobaczyć. Są jej sposobem na komunikowanie i dzielenie się z innymi jej emocjami, uczuciami, marzeniami, nadziejami, obawami, wierzeniami i wydarzeniami z życia. Uwielbia ekspresjonizm, impresjonizm, surrealizm, abstrakcję i stara się połączyć je wszystkie w jeden styl, by stworzyć swój własny.
W latach 2016 – 2018 miała dwie autorskie wystawy pod nazwą „Z widokiem na morze”. Zbiór obrazów olejnych, których główną inspiracją było morze, prezentowane były w lokalu „Tubajka” w Łodzi od stycznia 2016 do końca marca 2016 oraz w lokalu „ 12 Rano” w Łodzi od maja 2018 do czerwca 2018 roku. W październiku 2018 roku odbył się też wernisaż stałej autorskiej wystawy prezentującej cykl rysunków z serii „Nie ważne gdzie…” w T Point Studio w Łodzi. W październiku 2019 roku w ramach „Grand Prix Jazz Melomani 2018” odbyła się wystawa łączona prac fotograficznych Beaty Oleksiewicz z krótkimi formami literackimi autorstwa Małgorzaty Stelmasiak. Od września 2020 roku w T Point Studio w Łodzi przy al. Kościuszki 49/51 w Łodzi znajduje się stała wystawa jej prac.
Mateusz Smoczyński *– skrzypek, kompozytor oraz wykładowca.
Jest zwycięzcą konkursu Zbigniewa Seiferta. Występował na najważniejszych scenach i festiwalach jazzowych niemal na całym świecie. Od 2017 roku prowadzi klasę skrzypiec jazzowych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum został uznany za jazzowego skrzypka roku 2017. Autor koncertu skrzypcowego “Adam’s Apple”, którego prawykonanie odbyło się w listopadzie 2018 roku w NOSPR. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Laureat nagrody “Grand Prix” w kategorii Nadzieja Roku 2007 plebiscytu Jazz Melomani. Razem z Joachimem Kühnem, Bronisławem Suchankiem, Januszem Stefańskim i Bohdanem Jarmołowiczem brał udział w prawykonaniu koncertu jazzowego na skrzypce, orkiestrę symfoniczną i grupę rytmiczną Zbigniewa Seiferta. Występował na najważniejszych scenach i festiwalach jazzowych niemal na całym świecie. Współpracował z takimi artystami jak: Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Richie Beirach, Glen Moore, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Urszula Dudziak, Vladislav “Adzik” Sendecki, Leszek Możdżer, Janusz Skowron, Kazimierz Jonkisz, Jerzy Maksymiuk, Kayah, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Monika Borzym, Aga Zaryan, Grzech Piotrowski, Adam Sztaba i Sebastian Karpiel Bułecka.
Od kilkunastu lat jest liderem kwintetu, z którym nagrał płyty „Inspirations”, „Expressions” oraz „Berek” (nominacja do Fryderyka, nagrody przyznawanej przez Akademię Fonograficzną w kategorii „Jazzowy Album Roku”). W 2009 roku wspólnie ze swoim bratem – Janem Smoczyńskim oraz rosyjskim perkusistą Alexem Zingerem założył New Trio. Z zespołem tym wydał dwa albumy: „Perpendicular Realities” oraz „Simultaneous Abstractions” (nominacja do Fryderyka w kategorii „Jazzowy Debiut Roku”). W roku 2017 nakładem Fundacji im. Zbigniewa Seiferta Mateusz Smoczyński wydał swoją pierwszą klasycyzującą płytę na skrzypce solo – „Metamorphoses”.
Mateusz Smoczyński jest współzałożycielem Atom String Quartet – pierwszego w Polsce kwartetu smyczkowego grającego jazz. Od początku swojej działalności Atom String Quartet został dwukrotnie uznany za najlepszy akustyczny zespół w ankiecie Jazz Top czytelników magazynu Jazz Forum.
W latach 2012-2016 Mateusz Smoczyński był pierwszym skrzypkiem w legendarnym amerykańskim zespole – Turtle Island Quartet (zdobywcy m.in. dwóch nagród Grammy). Z zespołem tym dał ponad 100 koncertów na najważniejszych amerykańskich scenach. Mateusz Smoczyński razem z Turtle Island Quartet współpracował m.in. z kubańskim klarnecistą Paquito D’Rivera, skrzypkiem Michaelem Doucet, wokalistką Nellie McKay oraz pianistą Cyrusem Chestnut.
W roku 2016 Mateusz Smoczyński założył duet z jednym z najwspanialszych wiolonczelistów na świecie – Stephanem Braunem.
*(źródło: strona internetowa www.smoczynski.pl)
Gospodarz wieczoru:
Adriana Jabłońska – coach, kreator wizerunku, doradca wizerunku biznesowego, trener, menedżer wyższego szczebla – praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Dusza artystyczna, która narodziła się w Państwowej Szkole Baletowej w Łodzi. To właśnie tam odkryłam w sobie talent pedagoga i choreografa, umiejętność nauczania, przekazywania wiedzy i wspierania w rozwoju. Dlatego też ukończyłam studia pedagogiczne, na kierunku Edukacja Dorosłych z Doradztwem Zawodowym. Po 23 latach pracy w korporacji na bardzo odpowiedzialnych stanowiskach w 2017 roku podjęłam decyzję o budowaniu własnej marki osobistej T POINT

Szczegóły

Data:
16 stycznia
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Pasaż Lido
Kościuszki 49/51
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*