NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ilona Szwarc I am a Woman and I Feast on Memory / Jacek Obraniak Wystawa Sztuk / Rafał Kołacki Ejlejthei 

3 lipca | 19:00 - 22:00

Ilona Szwarc I am a Woman and I Feast on Memory 19.00 

Jacek Obraniak Wystawa Sztuk 20.00

Rafał Kołacki Ejlejthei 21.30

Pomimo coraz bardziej zaskakującej rzeczywistości i tempa zmian w naszym życiu, z nadzieją , że jesteście zdrowi i bezpieczni, chciałabym prosić Was o chwilę uwagi.

Przed nami otwarcie wystawy szalenie interesującej artystki Ilony Szwarc, żyjącej i tworzącej w Los Angeles.

Jej twórczość dotyka problemów kobiecej tożsamości i jej kondycji we współczesnym kontekście kulturowym. Punktem wyjścia dla jej rozważań są pojęcia stawania się i koncepcja idealnego ja.

Serdecznie Państwa zapraszam w imieniu artystów i firmy WX Warimpex Group do galerii Ogrodowa 8 .

Ilona Szwarc

I am a Woman and I Feast on Memory

wernisaż: 03.07.2020, piątek, godz.19.00

czas trwania wystawy: 04.07.2020–02.08.2020

kurator: Urszula Tarasiewicz

miejsce: Pop-up galeria Ogrodowa8

Łódź,ul.Ogrodowa 8, Ogrodowa Office,patio

I am a Woman and I Feast on Memory

                                               

„Plastyczność naszego ja – dosłowne wchodzenie w czyjąś skórę – to motyw dotkliwie

przenikający tryptyk autorskich książek Ilony Szwarc. Strona po stronie, na przemian urzeczony i przerażony, czytelnik po ich obejrzeniu pozostaje z niepokojącym wrażeniem, że oto trafił na broszurę gabinetu radykalnej chirurgii kosmetycznej lub fotoreportaż o bezkompromisowym dążeniu do piękna absolutnego.”

— Lesley A. Martin, redaktor naczelny „Aperture”

Ilona Szwarc (ur. 1984) ukończyła studia na kierunku fotografia na Uniwersytecie Yale oraz obroniła z wyróżnieniem dyplom w School of Visual Arts w Nowym Jorku. Obecnie mieszka i pracuje w Los Angeles.

Szwarc jest autorką kilku wystaw indywidualnych, m.in. w: Make Room oraz AALA w Los Angeles, Instytut Fotografii Fort oraz Leica Gallery w Warszawie, Foley Gallery w Nowym Jorku; Claude Samuel Galerie w Paryżu, Amerika Haus w Monachium oraz Maison de la Photographie w Lille. Jej fotografie były pokazywane na wystawach grupowych w Nowym Jorku, Londynie, Sztokholmie, Bilbao, Amsterdamie, Zagrzebiu, Łodzi, Chicago oraz ostatnio w Regen Projects w Los Angeles oraz Danziger Gallery w Nowym Jorku.

Zdobyła wiele prestiżowych nagród, wśród których do najważniejszych należą: Nagroda Richarda Bensona Prize for Excellence in Photography (Yale University, 2015), Nagroda Arnolda Newmana Prize for New Directions in Photographic Portraiture (Arnold and August Newman Foundation, 2014), oraz World Press Photo (World Press Photo Foudation, 2013). W 2014 Szwarc uczestniczyła w Joop Swart Masterclass, zaś Uniwersytet Yale przyznał jej grant Alice Kimball Traveling Fellowship.

W 2016 została zaliczona do prestiżowego grona Talentów muzeum FOAM, a projekt I am a Woman and I Feast on Memory został zaprezentowany na łamach Foam Magazine oraz na festiwalu Unseen w Amsterdamie.

Fotografie Szwarc były publikowane na całym świecie, m.in. przez „The New York Times Magazine”, „The New Yorker”, „TIME”, „The UK Sunday Times Magazine”, „The Telegraph Magazine”.

Ważne!

Wernisaż odbędzie się na patio budynku, do galerii będą zapraszane małe grupy gości.
Prosimy mieć ze sobą maseczki, my zapewnimy podstawową dezynfekcję.

Jacek Obraniak 

Wystawa Sztuk

wernisaż: 03.07.2020, piątek, godz.20.00

czas trwania wystawy: 04.07.2020–02.10.2020

miejsce: Pop-up galeria 2 Ogrodowa8

Łódź,ul.Ogrodowa 8, Ogrodowa Office,patio

Zbiór prac Jacka Obraniaka został wykonany na przełomie lat 2019 / 2020.

Obraniak z przyjemnością odnosi się do totemów, figur bóstw oraz strachów na wróble.

Nie dziwi to, zważywszy, że jego twórczość jest jego własnym wierzeniem. Artysta wykorzystuje różne, często odzyskane materiały. Inspiracją są dziecięce rysunki oraz sztuka paleolitu.

Jacek Obraniak urodził się w 1997 roku w Łodzi. Z wykształcenia artysta malarz, z pasji spawacz samouk. Studiował na ASP w Łodzi, Warszawie oraz w HfBK w Dreźnie. Jest człowiekiem, artystą, miłośnikiem spacerów. Zbiory, które wychodzą spod jego ręki, znacząco różnią się od siebie. Działa on zarówno ściśle czerpiąc z naoczności, jak i ukazując swój świat wyobrażeń. Tworzy głównie w obrębie malarstwa, rzeźby i grafiki artystycznej.

Koncert Rafała Kołackiego Ejlejthei o 21.30 będzie miał ograniczoną ilość gości do 20 osób.

Proszę o zapisy mailowe na

ulatarasiewicz@gmail.com

Będzie to podróż dźwiękowa, przygotujemy dla was w galerii leżaki – 20 szt i wyłączymy światło.

Rafał Kołacki 

Ejlejthei 

koncert: 03.07.2020, piątek, godz.21.30

miejsce: Pop-up galeria Ogrodowa8, 20 miejsc

Łódź,ul.Ogrodowa 8, Ogrodowa Office

Chciałbym aby muzyka, którą będzie można usłyszeć na koncercie była swego rodzaju rytuałem dźwiękowym, w którym wszyscy (łącznie z grającym) uczestniczą na równych zasadach. Dźwięki będą tajemnicze i transowe niczym atmosfera panująca w starożytnych jaskiniach. Dominować będą motywy ciągłe, ambientowe z charakterystycznym głębokim reverbem i delayem, w ten sposób muzyka nabierze hipnotycznego charakteru, wprowadzając słuchacza w stan pożądanego skupienia i stopniowego odprężenia.”

 

            Rafał Kołacki – jego zainteresowania od zawsze związane były z muzyką. Jako archeologa interesowała go głównie archeomuzykologia jako etnologa etnomuzykologia. Jako praktyka przede wszystkim muzyka etniczna (szczególnie rytualna). Jest związany z następującymi zespołami: HATI, KUST, Molok Mun, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana i DAO.

 

Szczegóły

Data:
3 lipca
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Pop-up galeria Ogrodowa8
Ogrodowa 8
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map