NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gravity of FORMS

17 maja 2019 | 19:00 - 20:00

Czterech artystów , cztery dziedziny sztuki: rzeźba, design, malarstwo, biżuteria.
Artyści otwierają dyskusję nie tylko z przestrzenią ale również z granicami wybranych dyscyplin. Rzeźby stają się biżuterią, lustra obrazami, obrazy wnikają w przestrzeń ścian. Rzeźby Jarka Borka wiszą w powietrzu, lewitują zaprzeczając zasadą ciężkości. Wypełnia je powietrze, rysuje odkładający się w przestrzeni cień. Biżuteria Magdy Szadkowskiej posiada cechy obiektu i rzeźby zarazem. Wykonana z przeźroczystego tworzywa, unosi się niematerialnie na powierzchni przeźroczystego szkła. Tworzywo sprawia wrażenie zastygłego żywiołu wody, krystaliczne i subtelne, lekkie. Mimo swej ciężkości, lewituje jest niematerialne, tworzy relacje z otoczeniem. Lustra projektu Justyny Cieślik – Płusy również anektują przestrzeń i korespondują z otoczeniem, Odbicia, współtworzą obrazy lustra, w momencie patrzenia. Zmieniają się nieustannie, nigdy nie przyjmując ostatecznej formy. Czarna graficzna linia, relacja z przestrzenią, brak koloru, rozstrzygnięcia formalne, łączą się w sposób płynny z malarstwem Juliana Ramireza. Podziały płaszczyzny kreślone białą linią wpisują się w przestrzeń ściany tworząc nierozerwalną całość. Hieroglify wieńczące geometryczne kompozycje ukazują szerszy kontekst kulturowy. Natura geometrii w dziełach kolumbijskiego artysty staje się pretekstem do ukazania wyższego sensu mieszczącego się w poszukiwaniach idei znaków kulturowych i ich symboli. W tej sytuacji geometria już sobą być przestaje i sobą być nie może.
Niezwykłe spotkanie, forma, połączenie, przenikanie, przestrzeń, grawitacja. Otwarta relacja pomiędzy sztuką i designem – twórczością a techniką i projektowaniem.
Serdecznie zapraszamy !

Wystawa potrwa od 17.05 do 17.06 i można będzie ja oglądać w godzinach pracy galerii 10-18 w tygodniu oraz od 10-14 w soboty.

Po wernisażu, zapraszamy wszystkich uczestników na afterparty i welcome drinka do klubu Controversy w Łodzi ul. Piotrkowska 90

Szczegóły

Data:
17 maja 2019
Godzina:
19:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Galeria Próchnika 1
Próchnika 1
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*