NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Göran Larsen Quartet

4 listopada 2018 | 18:00 - 20:00

Göran Larsen Quartet

2018-11-04 18:00

  • Gatunek: jazz
  • Czas trwania: 18.00-19.30
  • Od wieku: b/o

Goran Larsen-saksofony

Wojciech Sanocki-fortepian

Jarosław Michaluk- kontrabas

Radosław Żyła-perkusja

Göran Larsen pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra zarówno na saksofonie tenorowym, jaki i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju ponownie w 2003 i 2013, grając koncerty w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Jednym z efektów jego wizyt w Polsce jest płyta p.t. „Alone Together” nagrana w kwartecie razem z Bukowskim, Lemańczykiem i Sowińskim.

Lata 1994-2008 Göran spędził w Helsinkach (Finlandia), gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr:
OPERA Big Band i GREAT HELISINKI SWING Big Band.
W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty: septet “CITY-JAZZ” Orchestra i kwintet „TALKING TENORS”, w którym współpracował z estońskim saksofonistą RAIVO TAFENAU.

W latach 70-tych i 80-tych Göran Larsen grał z plejadą amerykańskich muzyków odwiedzających Szwecję w wśród których byli między innymi: Clark Terry, Kay Winding, Tony Scott, Buddy de Franco, Nelson Riddle, Eartha Kitt, Jerome Richardson, Jerry Dodgion. Göran grał również na Intenational Jazz Festival w Vancouver, w Kanadzie w 2002r. Brał również udział w projekcie „Scandinavian weeks” w latach 2001 do 2003 i w ramach tego programu, występował na scenach jazzowych w Bangkoku, Kuala Lumpur i Manilii. Obecnie aktywnie współpracuje z muzykami jazzowymi ze Szwecji, Polski, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii.

Jarek Michaluk
kontrabas

Jarek Michaluk
Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę.
Wspólpracował m.in. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą,
Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wromblem. Okazjonalnie z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen z grupą Osjan, orkiestrą kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską orkiestrą kameraralną , a także muzykami z zagranicy jak: Mark Soskin, Walter Smith III, Frank Parker, Ulf Johansson Werre, Heinz von Moisy
Występował na wielu festiwalach i salach koncertowych m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, na festiwalu jazzowym we Lwowie,Jazz Od Nowa Jazz Festival w Toruniu, Rzeszów Jazz Festival, Jazz bez…festiwal w Przemyslu, Harmonica Bridge Bydgoszcz -Toruń, Jazz na Buduku , Festival I love Polish Jazz- Tomaszów Maz. Ma na swym koncie nagranych 6 płyt w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka. A jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best Of Polish Smooth Jazz .
Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym 2 znanych festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz
Biała Blues Festival, od ponad 20 lat prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
W 2017r. został odznaczony brązowym medalem” Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Radek Żyła- perkusja-ukończył Akademię Muzyczną w Białymstoku występował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Maciejem Strzelczykiem, Karolem Szymanowskim, Danutą Błażejczyk.
Koncert pamięci Janusza Muniaka
W programie utwory m.in. K. Komedy, Ptaszyna Wróblewskiego, W.Nahornego, Janusza Muniaka
WOJCIECH SANOCKI-
PIANISTA,KOMPOZYTOR,ARANZER-LAUREAT I MIEDZYNARODOWEGO KONKURSU MLODYCH MUZYKOW JAZZOWYCH W 1994 ROKU JAZZ JUNIORS,
KONCERTY Z ARKIEM SKOLIKIEM I WOJCIECHEM PULCYNEM,WSPOLPRACA Z EWĄ URYGĄ
ABSOLWENT AKADEMII MUZYCZNEJ W KATOWICACH NA WYDZIALE JAZUU I MUZYKI ROZRYWKOWEJ,KOMPOZYTOR MUZYKI TEATRALNEJ I FILMOWEJ.

Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.maximus112.pl

Bilety w cenie

35zł – ulgowe – młodzież do 18 lat, emeryci i renciści

45zł – normalne

Szczegóły

Data:
4 listopada 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Teatr DOM
Piotrkowska 243
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://teatrdom.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*