NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

We Need More Space in Łódź

25 listopada 2019 | 18:00 - 21:00

🌌 Potrzebujesz kosmosu tak bardzo jak my? Przyjdź 25 listopada do SkyHub a odlecisz z nami w kosmos!

🚀 We Need More Space in Poland to cykl wydarzeń popularnonaukowych skupionych na szerzeniu wiedzy o eksploracji kosmosu. Zapraszamy na scenę astronomów, inżynierów i entuzjastów kosmosu, którzy dzielą się swoją wiedzą i pasją.

AGENDA spotkania

🔴 Twardowsky – polska baza marsjańska dla 1000 osób – Natalia Ćwilichowska, Dominik Liśkiewicz

Zespół wrocławskich studentów i pasjonatów eksploracji kosmosu stworzył projekt bazy marsjańskiej Twardowsky. Baza została zaprojektowana na konkurs Mars Colony Prize, organizowany przez The Mars Society. Podczas finału rozgrywanego w Pasadenie, w Kalifornii, Twardowsky zajął 2 miejsce na świecie. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak powstawała kolonia Twardowsky, jakie rozwiązania technologiczne zostały zaproponowane i jakie rozrywki zapewniliśmy kolonistom, to koniecznie zapraszamy na spotkanie.

Dominik Liśkiewicz – Pasjonat technologii kosmicznych, badań kosmosu oraz druk 3D. Ukończył studia drugiego stopnia na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Założyciel firmy AddMan zajmującej się szybkim prototypowaniem m.in. przy użyciu drukarek 3D. Członek stowarzyszenia WroSpace i współorganizator World Space Week Wrocław. Wolontariusz na zawodach European Rover Challenge.

🛰️ Podsumowanie roku satelity PW-Sat2 na orbicie – Dominik Roszkowski

Satelita PW-Sat2 już od roku znajduje się na orbicie. W tym czasie przeprowadził wiele eksperymentów, z których najważniejszym jest oczywiście otwarcie żagla deorbitacyjnego. Mimo trudności i problemów operatorom udało się do dzisiaj utrzymać stałą łączność i osiągnąć zupełnie nieplanowane sukcesy. O tym i o innych zagadnieniach związanych z budową i wysłaniem satelity w kosmos opowie wicekoordynator projektu Dominik Roszkowski.

Dominik Roszkowski jest wice koordynatorem projektu PW-Sat2 oraz programistą aplikacji mobilnych. Pasję do astronautyki łączy z fascynacją programowaniem i nowymi technologami.

🎤 Prezentacja #3 – przedstawimy ją niebawem.

🎟️ Pobierz darmową wejściówkę ⬇️
https://evenea.pl/event/wnms-lodz/

Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły

Data:
25 listopada 2019
Czas:
18:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

SkyHub
Piotrkowska 148/150
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://skyhub.lodzkie.pl/