NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

 

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Supergrupa 81

19 lutego | 19:00 - 21:00

KONCERT SUPERGRUPY’81, SUPPORT KABARET

Już 19 lutego na scenie Łódzkiego Domu Kultury spotkają się legendy łódzkiej muzyki punk!
Support: Kabaret

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie ŁDK oraz na www.bilety24.pl

Link do wydarzenia: klik

SUPERGRUPA’81 to projekt gitarzysty Piotra Jełowickiego, który był przygotowany specjalnie na koncert promujący książkę o łódzkim punk rocku w klubie WOOLTURA w dniu 11 września 2020 r.

Muzycy zespołu występowali  w latach 1980-1981 w łódzkich kapelach punkowych, które zapoczątkowały ten nurt. Projekt przetrwał i planowane są kolejne koncerty i płyta.

Łączenie muzyki na żywo, w zestawieniu z książką o łódzkim punk rocku, stanowi bardzo ciekawe połączenie encyklopedycznego zapisu, opatrzonego niesamowitymi, bardzo unikatowymi fotografiami z potężną dawką muzycznej eksplozji. Eksplozji odrodzonej po 40- latach w muzykach, którzy stanowili część tych historii. Wyjątkowość tego wydarzenia polega na spotkaniu  z autorami książki, którzy jednocześnie grali punk rocka i muzyków, którzy przez cały czas czynnie uczestniczyli w różnych projektach muzycznych.

Multimedialna prezentacja w formie zdjęć, filmów i muzyki jest doskonałą formą przekazania klimatu panującego na początku lat 80-tych w kręgach młodzieżowych.

Całe przedsięwzięcie Supergrupy 81 ma na celu nie tylko przybliżenie historycznego rysu tamtej epoki PRL-u, ale także uświadomienie młodemu pokoleniu, że poza komputerem , Internetem i telefonem komórkowym człowiek jest istotą „analogową” i powinien w pełni korzystać ze swoich naturalnych możliwości zarówno fizycznych jak i intelektualnych.

Taki cel przyświeca Supergrupie 81, która chce propagować ideę spotkań i komunikacji na żywo wśród młodych ludzi (naturalne, osobiste formy  spędzania wolnego czasu przez młodych ludzi, ale także tych, dla których telewizor i butelka marnego piwa w ręku jest jedyną rozrywką.)

Spróbujemy przenieść uczestników naszego spektaklu w rejony, o których niektórzy być może nigdy nie słyszeli (wielu nie ma zielonego pojęcia i może się mocno zdziwić).

Pasja do muzyki i życiowe doświadczenia każdego członka Supergrupy 81 wzbogacają ten rodzaj prezentacji, tym bardziej, że o każdym z nich można byłoby napisać oddzielną historię.
Piotr Jełowicki
Dariusz Jędrasiak

Skład:

  • Piotr „Bugs” Wawrzak – vocaI. REZERWOWA ARMIA PRACY
  • Piotr „Jeły” Jełowicki – gitara , vocal. NO FUTURE
  • Dariusz Jędrasiak – bass. REZERWOWA ARMIA PRACY
  • Leonard „Kuba” Jakubowski – perkusja. BRAK

Autor zdjęć: Michał Karasiński

Zespół KABARET to zimnofalowa formacja, reaktywowana  przez  współzałożycieli  zespołu IVO PARTIZAN – laureata festiwalu muzycznego w Jarocinie w 1985r., Festiwalu Poza Kontrolą w Warszawie, czy Festiwalu Muzyki Nowej i Odjazdowej w Katowicach.

Dziś  założyciele zespołu IVO PARTIZAN występują pod prowokacyjną nazwą KABARET. Latem 2021r rozpoczęły się poszukiwania  nowej formy muzycznej – zmienia się sposób przekazu muzycznego, chociaż pozostaje on w subtelnym klimacie „zimowego poranka”.

Szczegóły

Data:
19 lutego
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Łódzki Dom Kultury
Traugutta 18
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*