NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Finał VII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie

11 marca 2019 | 10:00 - 15:00

11 marca 2019 r. w DoubleTree by Hilton Łódź odbędzie się Finał VII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie. Wystartuje w nim 33 uczniów zdobywających kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa z 11 szkół z regionu województwa łódzkiego. Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi we współpracy z łódzkim hotelem.

Do VII Finału zakwalifikowało się po trzech najlepszych uczniów klas II i III z 11 szkół hotelarskich, wyłonionych w drodze szkolnych eliminacji. Młodzi adepci hotelarstwa już w najbliższy poniedziałek zmierzą się z 50 pytaniami testowymi, weryfikującymi ich wiedzę teoretyczną z zakresu hotelarstwa. Pięcioro uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów przejdzie do II etapu konkursu, który odbędzie się tego samego dnia. W tej części uczniowie zmierzą się z zadaniami praktycznymi, które przygotowali dla nich praktycy zawodu. Uczeń, który otrzyma z części pisemnej i praktycznej łącznie najwięcej punktów uzyska tytuł „Najlepszego ucznia – mistrza hotelarstwa w regionie łódzkim 2019 roku”.

Konkurs ma na celu rozwijanie wśród młodzieży kształcącej się w zawodzie technik hotelarstwa pasji zawodowych, a także lepsze przygotowanie uczniów do przyszłych egzaminów. Formuła konkursowa pozwala stworzyć platformę wzajemnej rywalizacji w duchu fair play i okazję do osiągania pierwszych sukcesów. Konkurs ma również na celu integrację środowiska hotelarskiego i wzbogacanie form pracy z najzdolniejszymi uczniami.

DoubleTree by Hilton Łódź w tym roku udostępnia swoją bazę do przeprowadzenia zarówno części teoretycznej, jak i praktycznej. Pracownicy hotelu byli także odpowiedzialni za przygotowanie pytań konkursowych we współpracy z dydaktykami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi i w oparciu o treści podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa.
Wiedzę uczniów oceni jury, które będzie składać się z losowo wybranych nauczycieli ze szkół biorących udział w konkursie oraz przedstawicieli branży hotelarskiej.

Szczegóły

Data:
11 marca 2019
Czas:
10:00 - 15:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

DoubleTree by Hilton Łódź
Łąkowa 29
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*