NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

 

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Drag’n’Roll – Bajzel Filmowy: Double Feature | 5. Urodziny Pop’n’Art

5 stycznia | 19:00 - 20:30

Z okazji 5. urodzin Pop’n’Art zapraszamy na specjalny, podwójny wieczór filmowy, na którym pokażemy dwie kultowe muzyczno-queerowe produkcje.
19.00 CAL OD SZCZĘŚCIA
(HEDWIG AND THE ANGRY INCH)
reż. John Cameron Mitchell
USA 2001
21.00 LAKIER DO WŁOSÓW
(HAIRSPRAY)
reż. John Waters
USA 1988
CAL OD SZCZĘŚCIA
Wizualnie brawurowa, ironiczna, ale i przejmująca muzyczna opowieść o niedoszłej kobiecie, niedoszłej kochance, niedoszłej gwieździe. Hedwig, urodzona we Wschodnim Berlinie jako Hansel, goniąc za miłością amerykańskiego żołnierza i za lepszym życiem za oceanem przeszła nieudaną operację zmiany płci – między nogami pozostał jej jedynie „wściekły cal”, na zawsze zatrzymując ją w pół drogi między kobietą a mężczyzną. Szukając ujścia dla rozpaczy, znalazła je w muzyce. Szukając szczęścia i spełnienia, znalazła młodziutkiego Tommy’ego, który niestety ukradł jej muzykę, a ją samą skazał na zapomnienie. Całe swoje życie Hedwig tęsknić będzie za mityczną jednością, androgyniczną pełnią, która stanowi źródło miłości, a którą w zamierzchłych czasach bezpowrotnie zniszczyli zazdrośni bogowie.
HEDWIG AND THE ANGRY INCH
reż. John Cameron Mitchell
wyst. John Cameron Mitchell, Michael Pitt
USA 2001
95′
LAKIER DO WŁOSÓW
Utrzymany w konwencji nostalgicznego filmu muzycznego (akcja toczy się w Baltimore lat 60.) Lakier do włosów jest hymnem na cześć równości, tolerancji i samoakceptacji. Opowieść o otyłej nastolatce, która wyróżnia się umiejętnościami tanecznymi i wykorzystuje zdobytą sławę do walki z segregacją rasową, odniosła sukces zarówno artystyczny, jak i komercyjny (zwłaszcza po premierze na kasetach VHS we wczesnych latach 90.). Lakier do włosów okazał się szczególną pozycją w dorobku Watersa z jeszcze jednego powodu. To na planie tego filmu reżyser po raz ostatni spotkał się z Divine, który brawurowo wcielił się w matkę głównej bohaterki i zmarł kilka miesięcy po zakończeniu zdjęć.
HAIRSPRAY
reż. John Waters
wyst. Ricki Lake, Divine, Sonny Bono
USA 1988
92′
WSTĘP WOLNY!

Szczegóły

Data:
5 stycznia
Godzina:
19:00 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Pop’n’Art
Plac Wolności 6
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*