NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Filmowy Kurort w Pasażu Róży

25 lipca 2019 | 20:00 - 22:00

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się przekonać, doświadczyć i mieć dowód na to, jaki wpływ mają filmy na nasze emocje!
Projekt jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Łodzi.
Będzie to cykl czterech wieczorów filmowych wraz z kontynuacją wykraczającą poza ekran. Każdy wieczór poprowadzony będzie przez moderatora związanego.
Tematem przewodnim będzie motyw szczęścia. 🙂
Pojawią się dodatkowe elementy scenografii związane z treścią filmu. Przed i po seansie dla 20 osób, które zgłoszą się na to wydarzenie jako pierwsze, zmierzony będzie „poziom szczęścia” urządzeniem EEG Biofeedback w Szlifierni Szczęścia.
Dodatkowo trener umiejętności miękkich będzie pokazywał i omawiał techniki oraz metody wspierania siebie, dzieci i bliskich w trudnych emocjonalnie sytuacjach.
Po co to robimy?
Od niedawna kino i filmy są wykorzystywane w psychoterapii. Odpowiednie filmy pomagają dotrzeć do ukrytych emocji, inspirują do zmian, dają nadzieję, rozwijają samoświadomość, pozwalają z dystansu spojrzeć na nasze problemy. Kino ma niezwykły potencjał. Wychodząc z seansu widz wraca do mniej lub bardziej kolorowej rzeczywistości. My chcielibyśmy, by film trwał trochę dłużej niż sam seans na ekranie.
W ramach Filmowego Kurortu w Pasażu Róży proponujemy cztery spotkania poruszające na różne sposoby tematykę szczęścia. Każda projekcja zakończy się działaniem wynikającym z treści filmu i będącym jak gdyby jego kontynuacją. Chcemy spowodować, że uczestnicy seansu nagle wyjdą z bezpiecznej roli widza i staną się częścią historii opowiadanej w filmie.

Kiedy:
04.07.19., godz. 20.00
11.07.19., godz. 20.00
18.07.19., godz. 20.00
25.07.19., godz. 20.00
Gdzie: Pasaż Róży, ul. Piotrkowska 3
Czas trwania: ok.3,h
Zapisy: biuro@fundacjamak.org.pl lub: szlifierniaszczescia@gmail.com,

Starannie wyselekcjonowane filmy i działania z nimi związane oprócz waloru rozrywkowego będą miały aspekt terapeutyczny, bowiem kreując kontynuację ukazanych na ekranie sytuacji chcielibyśmy by nasz Gość, Widz, Uczestnik spróbował intensywniej poczuć emocje bohaterów i stawić czoła problemom zarysowanym przed nimi w scenariuszu. Być może taka próba spowoduje, iż później w prawdziwym życiu pojawi się jakaś analogia i wtedy dzięki magii kina będzie trochę łatwiej.

Szczegóły

Data:
25 lipca 2019
Godzina:
20:00 - 22:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Pasaż Róży
Piotrkowska 3
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*