NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Filmowy kantor Ziemi Obiecanej

18 grudnia 2019 | 17:00 - 18:00

18 grudnia (środa), godz. 17:00
Wernisaż wystawy Filmowy kantor Ziemi Obiecanej

Władysław Reymont w „Ziemi obiecanej” tak opisał biuro Bucholca:

„Cisza zupełna panowała w kantorze. Elektryczne światło drgało i ślizgało się po czarnych szafach, w których stały uszeregowane olbrzymie księgi mające na grzbietach białe cyfry lat, z jakich pochodziły”.

Te słowa z powieści, której 120-lecie pierwszego wydania obchodzimy w 2019 roku oraz 45. rocznica realizacji słynnej produkcji Andrzeja Wajdy, najwybitniejszego polskiego filmu w plebiscycie Onetu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stały się inspiracją do stworzenia projektu stałej, multimedialnej wystawy w nowych, zrewitalizowanych pomieszczeniach na parterze Pałacu Izraela Poznańskiego.
Ogólna koncepcja ekspozycji polega na połączeniu artefaktów i dokumentów z planu – filmowego kantoru „Ziemi obiecanej” z oryginalnym wyposażeniem biurowym, pochodzącym z kolekcji Muzeum Miasta Łodzi. Wystawa poprzez zaaranżowanie przestrzeni sąsiadujących ze sobą: odrestaurowanego, większego pokoju kantoru oraz mniejszego pokoju dyrektora, pokaże zwiedzającym, jak wyglądał fragment działalności administracyjnej fabryki Poznańskiego, zlokalizowany dla potrzeb klientów firmy od strony ulicy Ogrodowej. Specjalnie zaprojektowana i przystosowana dla różnych grup odbiorców filmowo-historyczna wystawa, będzie istotnym uzupełnieniem już istniejących miejsc prezentowanych w Muzeum.

Podczas otwarcia wystawy wystąpią Aleksandra Nawe (fortepian) i Mieczysław Pawlak (obój) wykonując łódzkie i filmowe wątki muzyczne.

Szczegóły

Data:
18 grudnia 2019
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Muzeum Miasta Łodzi
Ogrodowa 15
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.muzeum-lodz.pl/