NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Filmowo o Łodzi. Spacer z przewodnikiem

11 lipca 2020 | 11:00 - 12:00

Uwielbiasz oglądać filmy, interesuje Cię kino od podszewki. Jesteś fanem polskiej i światowej kinematografii. W takim razie nie możesz przegapić możliwości zwiedzania Łodzi szlakiem filmowym. Tradycja kina i jego historia to nie tylko instytucje, wytwórnie filmów, ale także przepiękne, klimatyczne wnętrza pałacowe, zachwycające plenery. Miasto w każdej kreacji filmowej pokazuje zupełnie inne oblicze.

To tutaj swoją siedzibę już od ponad sześćdziesięciu Szkoła Filmowa. „Filmówka”, jak nazywają potocznie szkołę studenci, pełna kultowych miejsc takich jak np. słynne schody, to nie jedyny akcent filmowy miasta. W okresie powojennym, w kraju zniszczonym zawieruchą wojenną Łódź była miejscem, gdzie powstało pierwsze centrum produkcji filmowej, z czasem wytwórnia filmów fabularnych. “Zakazane piosenki” pierwsza powojenna produkcja powstawała właśnie tutaj. Tworzono na łódzkim gruncie dokumenty, filmy krótkometrażowe, oświatowe, animowane produkcje Semafora. Miasto może pochwalić się również własnym oddziałem telewizji, jedynym w kraju Muzeum Kinematografii. O filmowym dziedzictwie przypomina “Aleja Sław” i szlak Bajkowy.

W Łodzi kręcono zdjęcia do takich filmów i seriali: “Vabank”, “Stawka większa niż życie”, “Ziemia Obiecana”, “Przypadek”, “Akademia Pana Kleksa”, “Aria dla atlety”, “Kingsajz, “Komisarz Aleks”, “Ida”, “W ciemności”, “Psy”, “Zezowate szczęście” i wiele innych.

BILETY DOSTĘPNE NA www.sklep.cicerone.pl
wraz z pełną ofertą:)
Pozostałe wydarzenia także dostępne na Facebook
https://sklep.cicerone.pl/sklep/filmowo-o-lodzi.html
CENA BILETU NA SPACER 15 ZŁ

Szczegóły

Data:
11 lipca 2020
Czas:
11:00 - 12:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Łódź – różne miejsca
Łódź, Polska + Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*