NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ŻYWOT I ŚMIERĆ PANA HERSHA LIBKINA Z SACRAMENTO W STANIE KALIFORNIA. Spotkanie z Ishbel Szatrawską

21 maja | 17:00 - 20:00

Zapraszamy na spotkanie o najdłuższym tytule ever! O książce ŻYWOT I ŚMIERĆ PANA HERSHA LIBKINA Z SACRAMENTO W STANIE KALIFORNI (Wydawnictwo Cyranka) z Ishbel Szatrawską porozmawia Marcin Maria Bogusławski.
🦁 O dramacie:
Ocalały z Shoah emigrant z Polski przybywa do Stanów Zjednoczonych, by robić karierę w Hollywood. Wygrywa casting organizowany przez wytwórnię Metro-Goldwyn-Mayer i zostaje aktorem. Wygląda na to, że ziszcza się amerykański sen. Sprawy komplikują się jednak, gdy przeszłością Hersha zaczynają interesować się agenci FBI. Czy nie jest on przypadkiem uczestnikiem międzynarodowego, komunistycznego spisku?
🦁 Ishbel Szatrawska – dramatopisarka, teatrolożka. Autorka sześciu dramatów, zdobywczyni dwóch prestiżowych stypendiów, ale niech to nikogo nie zmyli, bo jednak bywa leniem i najchętniej szlajałaby się po koncertach rockowych. „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia” to jej debiut książkowy wydany nakładem Wydawnictwa Cyranka w 2022 roku; dramat został też wyróżniony w międzynarodowym konkursie EURODRAM – warto to docenić, bo warunki są raczej niesprzyjające: Szatrawska nie kończy doktoratów i znana jest ze spóźniania i prokrastynacji. Z Marcinem Bogusławskim zna się tyle lat, że lepiej nie wspominać ile, bo wyjdzie na to, że oboje są starsi niż wyglądają.
🐻 Marcin Bogusławski — pracuje w Katedrze Filozofii Współczesnej UŁ. Z Ishbel Szatrawską znają się jak konie, choć może nie łyse. Uczył się od niej myślenia o mitach amerykańskich, poznawał Tony’ego Kushenra zanim to było modne, zachwycał muzyką Pavla Haasa. Miłośnik „Hersha”, także za to, że jest prawdziwą opowieścią. Pisuje o filozofach francuskich, posthumanizmie, operze.
🦁 Zapraszamy do udziału w spotkaniu stacjonarnie w DD. Obowiązują bilety w cenie 5 złotych lub zakup książki autorki w naszej księgarni – do kupienia wcześniej lub bezpośrednio przed spotkaniem. Nie prowadzimy zapisów ani rezerwacji miejsc.

Szczegóły

Data:
21 maja
Godzina:
17:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Do Dzieła
Próchnika 3
Łódź, łódzkie Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*