NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Familia do kwadratu

10 grudnia | 12:12 - 13:00

FAMILIA DO KWADRATU. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty adresujemy do niewielkich grup (łączna maksymalna liczba uczestników, wraz z opiekunami, to 20 osób). Aby wziąć w nich udział, należy zadzwonić pod numer tel. 605 060 063. Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. W wypadku wystąpienia niepokojących objawów, prosimy o zrezygnowanie z udziału w wydarzeniu.

 

 

 

Najbliższe terminy warsztatów:

 

26 listopada 2022, sobota, godzina 12:12

Ms1, ul. Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy Obywatele kosmosu. Anton Vidokle z Veroniką Hapchenko, Fedirem Tetianyczem i Kolekcją Międzynarodowego Instytutu Kosmizmu.

 

Tytuł: PLANOWANIE PLANETY

Słowo Kosmos oznacza coś największego na świecie. Ponieważ Kosmos jest taki ogromny, starczy tam miejsca i dla mitów, którymi Grecy tłumaczyli gwiazdozbiory, dla orientacji żeglarza na oceanie, dla rakiet, sputników i kosmonautów, ale także dla ufoludków i Luka Skywalkera. Także artyści często sięgają w swej twórczości do zagadnień kosmicznych. Sztuka może być teleskopem, którym artysta-astronom podgląda, jak urządzony jest Kosmos. Podczas warsztatu Planowanie planety postaramy się, przy pomocy dużej ilości farby, namalować nieskończony wszechświat, podejrzeć inne światy i dotknąć powierzchni zaplanowanej samodzielnie planety. Uwaga, warsztat bardzo brudzący.

Prowadzi: Jakub Rychter

Cena: 6 zł

 

 

03 grudnia 2022, sobota, godzina 12:12

Ms2, ul. Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy Atlas nowoczesności. Ćwiczenia

Tytuł: GNIECIONE PLECIONE, czyli o rzeźbach

Rzeźba nie jest tylko klasycznie rozumianą bryłą – to także awangardowa konstrukcja. Podczas warsztatów porównamy różne pomysły na tworzenie rzeźb, zastosowanie do ich wykonania zaskakujących materiałów, a także sposób rozmieszczenia ich w przestrzeni. Każda z tych form niesie inne znaczenia, inną estetykę, daje inne możliwości twórcze.
Na warsztatach będziemy kształtować glinę za pomocą zawodowych narzędzi rzeźbiarza i projektować przestrzenne konstrukcje z płaszczyzn kartonu i papieru.

Prowadzi: Marta Wlazeł

Cena: 6 zł

 

 

10 grudnia 2022, sobota, godzina 12:12

Ms1, ul. Więckowskiego 36 (wejście od ul. Gdańskiej 43)

Tytuł: ABS ABSTRAKCJA, CZYLI O KOMPOZYCJI DZIEŁA SZTUKI

Wassily Kandinsky twierdził, że malarstwo buduje punkt, linia i płaszczyzna. Zapraszamy do praktycznego sprawdzenia tej formuły. Na warsztat złożą się łatwe i przyjemne działania plastyczne, które poprowadzą nas przez meandry sztuki nieprzedstawiającej. Jak zrobić abstrakcję (i to nie jedną!)? Czy rzeczywiście z dzieła abstrakcyjnego niczego nie sposób wyczytać? W jaki sposób o nim mówić? I najważniejsze – czy aby zostać abstrakcjonistą, trzeba skończyć akademię?

Prowadzi: Marta Wlazeł

Cena: 6 zł

 

 

17 grudnia 2022, sobota, godzina 12:12

Ms2, ul. Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy Atlas nowoczesności. Ćwiczenia

Tytuł: MAM TĘ MOC

Jaki kolor ma zima? Biały, szary, a może kolorowy od dziecięcych czapek i szalików? Na sobotnich warsztatach odnajdziemy zimowe motywy w muzeum, nauczymy się rozświetlać najciemniejszą zimową noc i… wyczarujemy najbardziej puszysty śnieg. Dla wielbicieli eksperymentów.
Uwaga! Warsztat brudzący.

Prowadzi: Marta Wlazeł

Cena: 6 zł

Szczegóły

Data:
10 grudnia
Godzina:
12:12 - 13:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Sztuki w Łodzi
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia