NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Alone, Impet, FAH, Crosswave – odwołane

13 marca | 18:00 - 22:00

Zespoły z Polski, które wystąpią dla Was stworzą niepowtarzalny klimat.

Choć muzykę określa się gatunkowo, ich wyczyny i brzmienie można nazwać mianem ciężkiej muzyki eksperymentalnej osadzonej na sprawdzonych mocnych akcentach. Można w niej usłyszeć mieszankę wielu styli, z których można czerpać naprawdę sporo. Od gar kuchni sążnego metalowego grania do, industrialnej elektroniki, popisów wokalnych: mruczand, rapsów, wydzierania duszy krzyku wprost z trzewi.. W swoich tekstach odnajdziecie odświeżające urozmaicenie. Swoją drogą, to dobrze że warstwa liryczna nie jest tylko luką do uszczelniania muzyki.

Pierwsze płyty np. występującego „Alone” nie pamięta zapewne pokolenie Milenialsów, ale
po latach ich nowy materiał i rząd mocnych tracków zapowiada raczej debiut niż zaskakujący comeback.
Nowe podejście do robienia nu metalu przez ALONE na nowych zasadach zbiera wiele pozytywnych recenzji. Teksty po polsku i z ordynarnie agresywnymi i psychotycznymi wstawkami robią zauważalną różnicę w odniesieniu do przeszłości zespołu. Wieloletnie doświadczenie zebrane występując przed kapelami takimi jak: Gojira….itd.. Da Wam szansę usłyszeć i zobaczyć rzemieślników tego urozmaiconego stylu metalowego.

https://www.facebook.com/aloneofficialsite/

IMPET – Początkowo miała to być firma handlująca przeterminowanym raphacholinem, później stowarzyszeniem wolnych alfonsów, ale jak to często bywa w beznadziejnych przypadkach skończyło się na tzw. zespole muzycznym. Skład to Jasiu, Krzysiu, Maciuś i Dzidziuś. Rżniemy muzyczkie różnom i szybkom, bez większych ideologii.Tak naprawdę chodzi o to żeby załapać się do reklamy proszku.Cichym marzeniem byłoby zasiąść na kanapie w którejś z telewizji śniadaniowych bo wiadomo że tam za darmo żryć dajom i można zrobić se zdjęcie z Kamelem.

https://www.facebook.com/IMPETBANDPL/

FLAMES AMONG HATRED – Pomysł na zespół Flames Among Hatred zaczął kiełkować w listopadzie 2017 roku, w głowach Krzyśka Mentka i Marcina Lewickiego. To właśnie te dwie osoby, poznały się jeszcze w czasach „studenckich” i choć zainteresowania dotyczące studiów różniły się znacząco, to wspólnym mianownikiem okazały się fascynacje muzyczne, zakorzenione w młodości: Sepultura, Pantera, Slayer, Cannibal Corpse i wiele, wiele innych. To jednak jeszcze nie był czas, by wspólnie stworzyć projekt, ponieważ Marcin był na etapie wydania płyty z Day Before Death (hardcore), a Krzysiek pełnił funkcję gitarzysty w zespole HellHunter. Rok 2017 okazał się dobrym czasem na rozpoczęcie współpracy, ponieważ stworzony materiał i kolejne pomysły nie mogły już dłużej czekać. Pozostawała kwestia znalezienia reszty muzyków, którzy dopełniliby skład Flames Among Hatred. Propozycję obsadzenia funkcji basisty otrzymał Adam Wojna, który aktywnie uczestniczył w tworzeniu wspomnianego materiału i przyczynił się również do samego założenia zespołu. Po krótkich poszukiwaniach natomiast miejsce wokalisty zajął Oskar Skoczek. Można zatem powiedzieć, że skład został sformowany w ciągu czterech miesięcy. Od tego momentu zaczęły się intensywne próby, które doprowadziły zespół do stworzenia debiutanckiego materiału, który zarejestrowany został na przełomie 2018 i 2019 roku. Nasza pierwsza EP’ka miała swoją premierę w marcu tego roku. Wkrótce po tym wydarzeniu Oskar zdecydował się na opuszczenie zespołu, a jego miejsce zajął Viśnia. Obecnie przygotowujemy się do koncertów, których terminy znajdziecie na naszej stronie, oraz profilu FB

https://www.facebook.com/flamesamonghatred

CROSSWAVE – Zespól założony w Łodzi pod koniec 2012 roku przez trzech gości mających zupełnie inne inspiracje muzyczne, aczkolwiek dążących do wspólnego celu – stworzenia muzyki świeżej, oryginalnej, niekiedy bardzo pokręconej. Zaowocowało to tworzeniem utworów w stylu crossover, będącego w tym wypadku mieszanka nowoczesnego alternative metalu, industrialu, harsh electro oraz muzyki symfonicznej. W 2013 roku zostało wydane krótkie demo “Devil Exorcises, Master Obeys?” a na początku 2018 roku zespół wydał debiutancką płytę “Dangerous Minds Inc.”, którą teraz już jako kwartet promuje poprzez koncerty oraz materiały dostępne w Internecie. Podczas koncertów będzie można usłyszeć również nowe – jeszcze niezarejestrowane – kawałki, które stanowią zapowiedź kolejnej płyty.

https://www.facebook.com/crosswave.ban

Szczegóły

Data:
13 marca
Czas:
18:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Magnetofon
Zgierska 26a
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/KlubMagnetofon/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*