NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 września 2021 - 22 września 2021

Zapraszamy na wydarzenia, które odbędą się w ramach obchodów tegorocznego Tygodnia Mobilności w Łodzi.

 

„Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie.” – to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbywa się w całej Europie w dniach 16-22 września. Również w Łodzi przyłączamy się do europejskiej akcji promującej zrównoważony i ekologiczny transport. Aby zachęcić Państwa
do wyboru komunikacji miejskiej, roweru, hulajnogi czy spaceru zapraszamy
na przygotowane w ramach obchodów wydarzenia w których przybliżymy historię
i funkcjonowania transportu zbiorowego oraz przedstawimy alternatywne środki transportu i ich możliwe wykorzystanie. Ponadto zapraszamy również
na sentymentalną podróż po zmieniającej się Łodzi zabytkowymi tramwajami
i autobusami, a 22 września czeka na Łodzian darmowa komunikacja miejska. Wystarczy dowód rejestracyjny samochodu i możemy podróżować za darmo autobusem i tramwajem zabierając ze sobą tyle osób na ile zarejestrowany jest samochód.

 

Piątek 17 września

Zapraszamy na wycieczki starym tramwajem po Łodzi. Przedwojenny tramwaj typu Sanok należący do Pana Tomasza Adamkiewicza wyjedzie na ulice Łodzi również
w piątek 17 września zapraszając w godz. 9-16 na wycieczki z przewodnikiem
po Łodzi. Tramwaj kursować będzie na linii 0 z palcu Niepodległości na Północną, przez Piotrkowską i Kościuszki.

 

Sobota 18 września

MPK-Łódź Sp. z o. o. organizuje w Muzeum Komunikacji Miejskiej przy
ul. Wierzbowej 51 Giełdę Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej. Podczas wydarzenia otwarta zostanie wystawa poświęcona zajezdni Limanowskiego która w tym roku obchodzi swój jubileusz. Niegdyś planowana jako zajezdni tramwajowa, następnie z przeznaczeniem na trolejbusy, a zrealizowana dla taboru autobusowego w swoje 50-lecie istnienia przyjmie na stan pierwsze elektryczne autobusy.

 

 

 

 

 

 

Niedziela 19 września

Wraz z MPK-Łódź Sp. z o. o. i Klubem Miłośników Starych Tramwajów zapraszamy na dwa komunikacyjne wydarzenia, które połączy turystyczna linia autobusowa 100, która cieszyła się w wakacje dużą popularnością wśród łodzian i turystów.

 

W godz. 10-18 zapraszamy na al. Kościuszki pomiędzy al. Mickiewicza, a ul. Żwirki na wystawę  pojazdów komunikacji miejskiej na przestrzeni lat. Pojawią się zarówno zabytkowe autobusy i przedwojenne tramwaje, jak najnowszy tabor łódzkiego MPK. Ponadto od godz. 10 zagra dla Państwa orkiestra MPK, a od południa zwiedzanie umili DJ Lizard, który zagra … na rowerze.

 

Natomiast w godz. 12-17 Klub Miłośników Starych Tramwajów zaprasza na dni otwarte Zajezdni Muzealnej Brus przy ul. Konstantynowskiej 115. Zabytkowa przestrzeń zajezdni oraz zgromadzone zabytki techniki przybliżą historię łódzkiej komunikacji miejskiej.

 

Oba wydarzenia połączony Łódzka Linia Turystyczna 100 na której kursować będzie tego dnia niezapomniany Jelcz „Ogórek” oraz kultowy przegubowy Ikarus. Autobusowa linia 100 kursować będzie co godzinę w godz. 9-19 na trasie ZAJEZDNIA MUZEALNA BRUS – Konstantynowska, Zielona, Gdańska, struga, Wólczańska, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Sienkiewicza – PARK SIENKIEWICZA – Tuwima, Struga, Gdańska, Zielona, Legionów, Konstantynowska – ZAJEZDNIA MUZEALNA BRUS

 

19 września podczas wydarzenia na al. Kościuszki zamknięta będzie w obu kierunkach al. Kościuszki pomiędzy al. Mickiewicza, a ul. Żwirki.

 

Środa 22 września

Dzień bez samochodu uświetnimy darmowymi przejazdami komunikacją miejską. Wystarczy zabrać dowód rejestracyjny samochodu, a wraz z właścicielem pojazdu za darmo autobusami i tramwajami może podróżować tyle osób na ile zarejestrowany jest samochód.

 

Zachęcamy do wyboru komunikacji miejskiej, roweru, hulajnogi, czy elektrycznych pojazdów nie tylko przy okazji tygodnia mobilności, ale przez cały rok. Korzystaj ze zrównoważonej mobilności i Dbaj o zdrowie.

 

 

Szczegóły

Start:
16 września 2021
Koniec:
22 września 2021
Kategoria Wydarzenie:

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*