NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Empuzjon” Olgi Tokarczuk w Dyskusyjnym Klubie Książki

9 sierpnia | 18:00 - 19:30

Zapraszamy na Dyskusyjny Klub Książki, poświęcony „Empuzjonowi” Olgi Tokarczuk.
Prowadzenie: Marta Zdanowska
Spotykamy się w parku Źródliska (przy Tubajce) na rozstawionych leżakach
Wszyscy, którzy przeczytali nowa książkę noblistki i chcieliby o niej porozmawiać, są mile widziani. Zastanowimy się nad tym, jaką strategię autorka wykorzystuje w tekście, z jakich inspiracji korzysta, dokąd prowadzi nas tekst i co przypomina (a czego nie). Przemyślimy także strategie recenzenckie wobec książki „po Noblu” (dla chętnych).
Wrzesień 1913 roku, uzdrowisko Görbersdorf (dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku). Właśnie tutaj, u podnóża gór, od przeszło pół wieku działa jedno z pierwszych na świecie i słynne w całej Europie specjalistyczne sanatorium leczące choroby „piersiowe i gardlane”.
Mieczysław Wojnicz, student ze Lwowa, przyjeżdża do uzdrowiska z nadzieją, że nowatorskie metody i krystalicznie czyste powietrze powstrzymają rozwój jego choroby, a może nawet całkowicie go uleczą. Diagnoza nie pozostawia jednak złudzeń – tuberculosis. Gruźlica.
W Pensjonacie dla Panów, gdzie zamieszkuje, poznaje innych kuracjuszy. Chorzy z Wiednia, Królewca, Breslau i Berlina przy nalewce Schwärmerei niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy tego świata. Czy Europie grozi wojna? Monarchia czy demokracja? Czy demony istnieją? Czy oddając się lekturze, da się rozpoznać, czyją ręką tekst został napisany – kobiety czy mężczyzny?

Szczegóły

Data:
9 sierpnia
Godzina:
18:00 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Dom Literatury w Łodzi
Roosevelta 17
Łódź, Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*