NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Oprowadzanie kuratorskie z tłumaczem PJM po wystawie W jakim pięknym miejscu jesteśmy

13 kwietnia | 17:00 - 18:00

Oprowadzanie kuratorskie z tłumaczem PJM po wystawie W jakim pięknym miejscu jesteśmy

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie W jakim pięknym miejscu jesteśmy, które poprowadzi jej kuratorka – Anna Łazar. Wydarzenie dodatkowo będzie tłumaczone na żywo na PJM (Polski Język Migowy).

Wystawa została skomponowana z darów przekazanych Muzeum Sztuki w Łodzi w latach 2008–2021. W jakim pięknym miejscu jesteśmy to słowa wielokrotnie wypowiadane przez Andrzeja Mitana i Cezarego Staniszewskiego podczas performansu w 1992 roku. Tytułowa deklaracja jest ironiczna. Sygnalizuje zarówno dystans, jak i uwikłanie artystów i artystek w aspiracje do bycia wyniesionym ponad codzienność. Nie bez znaczenia są również uwarunkowania geopolityczne – w performansie twórcy wykorzystali zdjęcie architektów konferencji jałtańskiej z 1945 roku, porządkującej globalne strefy wpływów po II Wojnie Światowej – problematyka ta wraca do nas dziś z całą swoją mocą.

Muzeum Sztuki powstało blisko sto lat temu dzięki ofiarności międzynarodowej awangardy. Targającym ówczesnym światem kryzysom, kiedy to rozpadały się imperia i gwałtownie szukano alternatywy dla stosunków ekonomicznych opartych na wyzysku, towarzyszyła wiara w postęp i powszechną emancypację. Przejawem owej wiary była sztuka awangardowa. Dzieła darowane do kolekcji są zarówno wypowiedzią artystyczną, historycznym śladem, jak i odzwierciedleniem wystaw i projektów realizowanych przez Muzeum Sztuki w Łodzi.

Szczegóły

Data:
13 kwietnia
Godzina:
17:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Sztuki w Łodzi
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*