NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zołotar Band

18 września 2020 | 20:00 21:00

Zapraszamy do pięknej Galerii na Piotrkowskiej 17 na nasz koncert muzyki etnicznej, słowiańskiej.
Zespół Zołotar Band już niedługo będzie obchodził dziesięciolecie istnienia ponieważ powstał w 2011 roku. Jesteśmy w trakcie przygotowywania drugiej płyty w której zabrzmi wyjatkowy intrument perski – tar. Gramy muzykę etniczną (World Music), stosując nowoczesne aranżacje tradycyjnych, folkowych utworów. Są to nasze interpretacje starych pieśni ludowych, wzbogacone szerokim instrumentarium. Łączymy folk słowiański z folkiem z peruwiańskim oraz ormiańskim brzmieniem taru. Spotykamy się z ciepłym odbiorem naszej muzyki, która wzrusza publiczność. Ciekawe połączenie białego śpiewu wschodniej duszy z południowym temperamentem tworzy niespotykane brzmienia i klimat. Główne inspiracje pochodzą ze słowiańskich kultur i są wzbogacone rytmami z Ameryki Łacińskiej oraz Persji. Unikatowe brzmienie instrumentu o nazwie tar pobudza archaiczne i pierwotne odczucia. Natomiast rytmy zaczerpnięte z flamenco porywają do tańca.
Ballady i dumki wzruszają i tworzą romantyczny klimat. Nasze utwory autorskie inspirowane folkiem przenikają do naszych korzeni w ukłonie do natury , przyrody i życia. Zapomniane obyczaje i wierzenia w muzyce pochłaniają nasze serca.

Zespól występował na Międzynarodowym Festiwalu Inspiracji Folkowej w Łodzi, Festiwalu Merseyside w Liverpoolu, Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” w Łodzi, Targach Sztuki w Warszawie, Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych, Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Szczecińskiej, Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, Międzynarodowym Festiwalu “Emergenza” oraz w popularnym programie telewizyjnym „Must be the music”.

Udzielaliśmy wywiadów w Radiu BBC i Radiu Łódź. Zakwalifikowaliśmy się do walki o dziką kartę w ramach Mikołajek Folkowych.

Nasza pierwsza płyta “Piołun” jest dostępna wyłącznie na koncertach. Zapraszamy
Wstęp ; 20zł ( skutki restrykcji sanitarnych )

Szczegóły

Data:
18 września
Czas:
20:00 – 21:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Piotrkowska 17

Piotrkowska 17
Łódź, łódzkie Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*