NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Returns: Setomaa

3 października 2020 | 19:30 21:00

Serdecznie zapraszamy do galerii Pop-up Ogrodowa8 w Łodzi na otwarcie wystawy Jana Kazimierza Barnasia i Wojciecha Kamerysa “Returns: Setomaa”.


wernisaż oraz spotkanie autorskie: 03.10.2020, sobota 19:30
finisaż oraz spotkanie autorskie: 18.10.2020, niedziela 18:00
kurator: Urszula Tarasiewicz
miejsce: Pop-up galeria Ogrodowa8
Łódź, ul. Ogrodowa 8, Ogrodowa Office, Parter


wystawa w ramach festiwalu fotografii FOTOFESTIWAL 2020.


“Życie narodu Seto toczy się wolno. Żyją z dala od cywilizacji, otoczeni lasami i jeziorami. Pośpiech współczesnego świata nie jest im znany lub też dawno o nim zapomnieli. Po latach do domu powracają kolejni mieszkańcy. Nierzadko wiedli dostatnie życie pośród estońskich elit kulturalnych, biznesowych, jak i politycznych. Czy jednak możliwe jest życie z dala od własnej ojcowizny, ziemi przodków? Czy możliwe jest życie w poczuciu porzucenia własnego narodu?

Trudno określić co może być głównym elementem mającym wpływ na pamięć kulturową. Jest to raczej zbiór zachowań stosowanych przez rodziców, opiekunów, wobec dzieci. Pewna mistyczność ich tradycji, wierzeń, obchodów dni znaczących dla społeczności, zostawia pewien ślad w Seto. Istotnym elementem ich tożsamości jest ziemia ich przodków, która w pewien sposób oddziaływuje na nich. Tradycja i kultura seto, kultywowana przez społeczność, zakorzeniona jest głęboko w archaicznej tradycji plemiennej.”


W skład wystawy “Returns: Setomaa” wchodzą również prace dyplomowe realizowane w pracowniach Obrazowania Fotograficznego, pod opieką prof. Marka Domańskiego i dr Dagmary Bugaj, oraz w pracowni Dokumentu Fotograficznego, pod opieką dr hab. Macieja Rawluka.Wojciech Kamerys (ur. 1994 r.) – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, specjalności Fotografia i Multimedia. Działalność artystyczna oparta na sztuce fotografii srebrowej oraz filmie. W swoich pracach porusza tematy relacji człowieka, funkcji światła i cienia w klasycznej fotografii srebrowej. Uczestnik wielu wystaw w Polsce i Europie. Członek międzynarodowej platformy zrzeszającej fotografów, FUTURES PHOTOGRAPHY.


Jan Kazimierz Barnaś (ur. 1991 r.) – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, specjalności Fotografia i Multimedia. W swoich pracach bardzo często podejmuje temat destrukcji obrazu. Poza fotografią jego głównym zainteresowaniem jest film, sztuka video i muzyka. Jako autor zdjęć filmowych na swoim koncie ma kilkanaście etiud, video-artów, animacji, teledysków, a także formy długometrażowe. Członek międzynarodowej platformy zrzeszającej fotografów, FUTURES PHOTOGRAPHY.


Razem tworzą kolektyw audiowizualny oraz niezależną wytwórnię filmową BRAVE BOY STUDIO.

www.braveboystudio.com

Szczegóły

Data:
3 października
Czas:
19:30 – 21:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Pop-up galeria Ogrodowa8

Ogrodowa 8
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*