NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Wendelien van Oldenborgh i bohaterkami obsady

3 września 2021 | 18:00 - 20:00

 

Zapraszamy na spotkanie z artystką i współtwórczynią wystawy Praca, praca, praca (praca) Wendelien van Oldenborgh oraz bohaterkami filmu obsada – Magdaleną Bojdo, Moniką Czajkowską i Jakubem Danilewiczem. Rozmowę poprowadzi współkuratorka wystawy – Joanna Sokołowska. Rozmowa odbędzie się w języku angielskim.

 

obsada to nowa produkcja filmowa Wendelien van Oldenborgh, stworzona z myślą o wystawie z Muzeum Sztuki i całkowicie zrealizowana w Łodzi. Powstała ona we współpracy z zespołem filmowym złożonym z samych kobiet. Jest próbą nie tylko rewizji historii wymazywania kobiet z kultury, ale i stworzenia innych, niepatriarchalnych opowieści oraz metod pracy. Zaangażowana w produkcję grupa studentek, doktorantek i absolwentek związana jest z łódzką Szkołą Filmową. Zmiana, do której dążą, nie polega wyłącznie na zastąpieniu mężczyzn kobietami. Wydarza się w otwartym – wrażliwym na kontekst miejsca i wielogłos zespołu – improwizowanym procesie współpracy z van Oldenborgh. Osobiste i grupowe doświadczenia kobiet współgrają z planami filmowymi w Muzeum Sztuki (w tym w Sali Neoplastycznej) i Szkole Filmowej.

W trakcie spotkania porozmawiamy z przedstawicielkami kolektywu o emancypacyjnym charakterze kolektywnej pracy, rozproszonym autorstwie oraz empatii w działaniu. Wspólnie postaramy się także pospekulować o przyszłości pracy i produkcji artystycznej, szukając przy tym sposobu, miejsc i idei, które mogłyby obecny ład zakwestionować.

Wydarzenie towarzyszy wystawie Praca, praca, praca (praca).

* Z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne, o miejscu wydarzenia powiadomimy w przyszłym tygodniu.

________

Wendelien van Oldenborgh jest holenderską artystką mieszkającą w Berlinie. Do jej najważniejszych projektów należą: Cinema Olandaw holenderskim pawilonie na 57. Biennale w Wenecji 2017, tono lengua boca w CA2M (Madryt, 2019), I am a native foreigner, Stedelijk Museum Amsterdam (2017/18). Twórczość van Oldenborgh prezentowana była również w takich instytucjach jak RAW Material Company Dakar, Tate Liverpool, Muhka Antwerpia, Generali Foundation w Wiedniu i Muzeum Sztuki w Łodzi. Brała udział w Biennale w Kijowie (2015) oraz 54. Biennale w Wenecji (2011) w pawilonie duńskim.

wstęp 1 zł

Szczegóły

Data:
3 września 2021
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Sztuki w Łodzi
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://msl.org.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*