NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dyskusja wokół wystawy „Notes ryski. Śladem linii Wacława Szpakowskiego”

24 listopada 2020 | 18:00 - 19:00

miejsce: profil facebookowy ms

czas: wtorek, 24 listopada, godz. 18.00

Ponieważ muzeum nadal jest nieczynne, zapraszamy na spotkanie online poświęcone ukrytej za zamkniętymi drzwiami wystawie „Notes ryski. Śladem linii Wacława Szpakowskiego”. Wezmą w nim udział: kuratorka Inga Lāce oraz Janek Simon, artysta, którego prace zawisły pośród innych w niedostępnej chwilowo przestrzeni. Spotkanie poprowadzi Karol Franczak.

Spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań. Co dziś badają osoby posługujące się językiem abstrakcji w sztuce i jak wyglądają związki między nauką a działalnością artystyczną. Czy sztuka potrafi nauczyć nas nowego widzenia i dostarczyć alternatywnych opisów świata? Na czym polega specyfika języka wizualnego oraz co jest cenniejsze dla odbiorcy – doświadczenie zmysłowe czy satysfakcja intelektualna? 

[Audiodeskrypcja: na zdjęciu widok wystawy “Notes ryski”. Na białej ścianie wiszą trzy prostokątne obrazy Janka Simona zorientowane pionowo. Są to geometryczne abstrakcje w żywych, kontrastowych kolorach (czerwień, zieleń, granat, żółcień na białym tle). Każda z prac jest zakomponowana w idealnie symetryczny sposób i nawiązuje do wzorów typowych dla tradycyjnego ludowego wzornictwa. Nie odtwarza jednak żadnego konkretnego, a jest ich syntezą. Prace z daleka przypominają kilimy. Z bliska ich powierzchnia okazuje się gładka i lśniąca]

Szczegóły

Data:
24 listopada 2020
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Internet

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*