NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dumni z zalewajki

1 marca - 15 marca

Czym różni się zalewajka od białego barszczu, gdzie można zjeść najbardziej łódzką zupę i jak ugotować ją w domu, według przepisów najlepszych szefów kuchni? O tym wszystkim dowiemy się podczas drugiej edycji akcji Dumni z zalewajki.

 

Od 1 do 15 marca w Łodzi będzie rządziła zalewajka. Kto wie, może niedługo tradycyjna łódzka zupa będzie nawet miała swoje oficjalne święto? Portal Jemy w Łodzi i Łódzkie Centrum Wydarzeń po raz drugi organizują akcję Dumni z zalewajki, którą swym honorowym patronatem objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska.

Do Rady Miejskiej w Łodzi właśnie wpłynęło podanie o ustanowienie lokalnego Dnia Zalewajki. Organizatorzy akcji nie czekają jednak na oficjalne ustanowienie święta – już teraz zaczynają promować najbardziej łódzkie danie. Na stronie portalu można znaleźć Łódzki Szlak Zalewajki – to lista restauracji i barów, które na co dzień serwują zalewajkę (poza adresami i mapą, znajdują się tu zdjęcia dań, ich opisy i ceny). – Na początku marca zawsze będziemy aktualizować nasz szlak. Cieszymy się, że w tym roku dołączają do nas nowe miejsca – mówi Izabella Borowska z portalu Jemy w Łodzi. Zalewajkowe lokale otrzymają specjalne naklejki na drzwi, które pozwolą gościom łatwiej rozpoznać miejsca serwujące ukochaną zupę łodzian.

Na tym nie kończą się tegoroczne atrakcje. Organizatorzy przygotowali wyjątkowy spot promocyjny w formie telewizyjnych wiadomości, fani zalewajki będę mogli kupić kolekcjonerski plakat autorstwa Igora Jankowskiego, a także puzzle z grafiką akcji. Na stronie portalu zostaną opublikowane nowe, nietuzinkowe przepisy na zupę przygotowane przez łódzkich szefów kuchni (między innymi będzie to zalewajka z azjatyckim twistem), specjaliści wyjaśnią również różnicę między zalewajką, białym barszczem a żurkiem.

Jeśli zalewajka, to oczywiście zakwas – w piekarni Montag będzie dostępny produkt sygnowany logo akcji, w tym roku zupę będzie też można zjeść z dedykowanego jej naczynia. – Działamy lokalnie i zapraszamy do współpracy łódzkich twórców i firmy. Dlatego o stworzenie miski na zalewajkę poprosiłyśmy Jolantę Kowalską z pracowni Glina w ceramice – mówi Izabella Borowska. Seria naczyń będzie limitowana, miskę będzie można kupić w pracowni lub (podobnie jak puzzle), wygrać w konkursie organizowanym przez Jemy w Łodzi.

Szczegóły

Początek:
1 marca
Koniec:
15 marca
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Łódź – różne miejsca

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*