NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dobra zmiana w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

3 lutego 2020 | 18:00 - 19:00

A jak antypolski, E jak element animalny, D jak demon postępu, M jak mordy zdradzieckie – brzmi niepokojąco? A może już przywykliśmy?

Zapraszamy w dniu 3 lutego na spotkanie z Katarzyną Kłosińską i Michałem Rusinkiem, które odbędzie się w Dużej Sali Teatru Nowego o godzinie 18:00. Wstęp: 10 zł.

Spotkanie poprowadzi dr Mirosław Oczkoś – aktor, reżyser filmowy i telewizyjny. Doradca i mentor wizerunkowy ludzi biznesu, polityki i show biznesu. Konsultant marketingu politycznego. Komentator TVN24, TVN, Polsat News oraz stacji radiowych. Członek Akademii Ekspertów PR. Autor książek „Abecadło mówienia”, „Sztuka Poprawnej Wymowy czyli o Bełkotaniu i Faflunieniu”, „Paszczodźwięki. Mały poradnik dla wielkich mówców”, „Sztuka Mówienia bez Bełkotania i Faflunienia”.

Od wydawcy:

Książka „Dobra zmiana” powstała w wyniku wnikliwych obserwacji i badań prowadzonych przez Katarzynę Kłosińską i Michała Rusinka w latach 2015-2019 układający się w słownik języka władzy tego okresu.

Język rządzących nie tylko przenika do naszej mowy codziennej, ale również kreuje naszą rzeczywistość. Może być źródłem żartu, ale też źródłem przemocy. Autorzy z językoznawczą dociekliwością odkrywają, co kryje się za najpopularniejszymi z używanych przez władzę słów i jak wpływają one na naszą codzienność i postrzeganie świata.

Dr hab. Katarzyna Kłosińska– językoznawczyni, pracownik naukowy Wydziału Polonistyki UW, przewodnicząca Rady Języka Polskiego PAN. Prowadzi audycję „Co w mowie piszczy?” w radiowej Trójce.

Dr hab. Michał Rusinek – pracownik naukowy Wydziału Polonistyki UJ, członek Rady Języka Polskiego PAN. Specjalizuje się w retoryce. Autor wielu bestsellerów, m.in. Nic zwyczajnego i Pypciów na języku.

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książki „Dobra zmiana”.

Szczegóły

Data:
3 lutego 2020
Godzina:
18:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Wieckowskiego 15
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.nowy.pl

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*