NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cyfrowe opowieści przemysłowej Łodzi

15 października 2020 | 14:00 - 17:00

https://www.facebook.com/MuzeumMiastaLodzi/

Projekt „Cyfrowe opowieści przemysłowej Łodzi” jest propozycją uczczenia 200-lecia Łodzi przemysłowej poprzez przygotowanie w pełni dostępnej, cyfrowej opowieści o historii miasta, z wykorzystaniem zbiorów oraz zasobów edukacyjnych Muzeum Miasta Łodzi.

Inaugurację projektu rozpocznie film promocyjno-edukacyjny „Łódzki przemysł w detalu”, który w formie wirtualnego spaceru po najciekawszych zabytkach łódzkiego dziedzictwa architektonicznego, stanowić będzie preludium do kolejnych wydarzeń. Jego premiera nastąpi w dniu 29.07.2020 (dokładnie w 597. rocznicę nadania Łodzi praw miejskich).

Do połowy października systematycznie udostępniane będą poprzez serwisy społecznościowe Muzeum Miasta Łodzi kolejne nagrania prezentowane w trzech cyklach:

🧵 „Na tropie łódzkiego przemysłu” – filmowa seria przedstawiająca najciekawsze eksponaty ze zbiorów Muzeum Miasta Łodzi, reprezentujące różnorodne dziedziny przemysłu, które sprawiły, że Łódź z niewielkiego miasteczka stałą się znaczącą gospodarczo metropolią. Opowiadać o nich będą historycy i pracownicy na co dzień zajmujący się pielęgnowaniem spuścizny po przemysłowej historii miasta.

🧵 „Sekrety łódzkiego rzemiosła” – cykl podcastów, których celem jest przywrócenie pamięci o zwykłych ludziach, którzy tworzyli rzeczywistość fabrycznego miasta. Ich obecność w historii Łodzi zostanie przedstawiona poprzez nagrania rozmów z łódzkimi rzemieślnikami i historykami w przestrzeniach muzealnych wystaw oraz ich pracowni. Przygotowane audycje będą opowieścią o początkach rozwoju przemysłowej metropolii, a także o współczesnej kondycji sztuki rzemieślniczej.

🧵 „Muzealny poradnik miłośników pięknych przedmiotów” – filmowa seria skierowana również do młodszej grupy odbiorców poświęcona problematyce przywracania świetności dawnym przedmiotom. Krótkie filmy instruktażowe będą promocją zarówno muzealnej konserwacji, jak i proekologicznych działań, dzięki którym dowiemy się, w jaki sposób możemy dbać o nasze domowe skarby w zaciszu czterech ścian.

🎩 Zwieńczeniem wydarzenia będzie opracowana w wersji online gra karciana, która została wydana w 2019 roku w ramach projektu „Lodzermenscha przemysłowy język dostępu”. W swojej nowej odsłonie pozwoli miłośnikom historii Łodzi na przeżycie cyfrowej przygody w świecie XIX-wiecznej metropolii.
_________________________

▪️ Projekt “Cyfrowe opowieści przemysłowej Łodzi” został objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

▪️ Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”.
_________________________

Szczegóły

Data:
15 października 2020
Czas:
14:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Internet

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*