NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Createx – textile heritage inspiring creatives

9 grudnia 2019 | 12:00 - 13:30

Wystawa projektu „Createx”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy towarzyszącej wydarzeniu „Createx – Textile Heritage Inspirating Creatives”, który odbędzie się 9 grudnia 2019 r. o godz. 12.00 w Galerii Hol w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121). Wystawa zaprezentuje rezultaty rezydencji artystycznych, w których uczestniczyli młodzi projektanci podczas cyklu międzynarodowych wyjazdów studyjnych. Piętnastu twórców (trzech wybranych z każdego kraju biorącego udział w projekcie) miało okazję przyjrzeć się bliżej europejskiemu sektorowi tekstylnemu, zastanowić się nad rolą projektanta i wartością europejskiego dziedzictwa tekstylnego w kontekście aktualnych tendencji i trendów.

W projekcie udział wzięła zróżnicowana grupa młodych ludzi ze Szwecji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Polski. Byli to projektanci mody i tekstyliów, a także studenci projektowania wnętrz i produktów, wszyscy zafascynowani historycznymi motywami dekoracyjnymi, kolekcjami archiwalnych kostiumów oraz ogromnym katalogiem tekstur i tkanin.

Wystawa będzie okazją do zapoznania się z unikatowymi kolekcjami inspirowanymi tekstylnym dziedzictwem Europy, z możliwością osobistego spotkania się z projektantami. Podczas konferencji opowiedzą oni o swoich doświadczeniach, podzielą się relacjami ze spotkań oraz wizyt w muzeach mody i tekstyliów.

Pełne profile wybranych projektantów, ich osobiste wideoprezentacje, a przede wszystkim projekty graficzne, dzięki którym zostali wybrani do udziału w cyklu rezydencji, są dostępne w zakładce „Projektanci” na oficjalnej stronie internetowej projektu pod linkiem createxproject.eu.

9 grudnia 2019 r., godz. 12.00 | wernisaż wystawy towarzyszącej projektowi Createx
Galeria Hol, Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121, Łódź

Wydarzenie Createx współfinansowane jest z programu Kreatywna Europa, którego celem jest promowanie dziedzictwa kulturowego europejskiego sektora tekstylnego (www.createxproject.eu).

Szczegóły

Data:
9 grudnia 2019
Godzina:
12:00 - 13:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Wojska Polskiego 121
Łódź, łódzkie 91-726 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*