NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Chińskie Święto Środka Jesieni

17 września 2019 | 19:00 - 21:00

Serdecznie zapraszamy na Chińskie Święto Środka Jesieni w Muzeum Książki Artystycznej, w Łodzi.

To wyjątkowy czas, który inspiruje nas do zapatrzenia się w pełnię księżyca, do refleksji i przyjemnego zatracenia się w jesiennej nostalgii, słodkiego zatopienia się we wspomnieniach mijającego lata, niczym ćma w miodowym bursztynie. Czas, w którym eksponuje się w sposób szczególny wszystko to, co jest domeną żeńskiego Yin. Dlatego proponujemy Państwu wieczór z medytacją muzyczną, relaks przy spokojnych kontemplacyjnych dźwiękach chińskich cytr, fletu oraz ludzkiego głosu.

Posłuchamy tradycyjnej muzyki chińskiej na instrumentach: guqin, guzheng i xiao, w wykonaniu Anny Krysztofiak. Będą też inne niespodzianki. Całość powinna potrwać od 19:00 najpóźniej do 21:30. Uwaga: siedzimy na matach tatami, bez obuwia. Dla osób starszych krzesła. Wydarzenie przeznaczone jest tylko dla osób dorosłych, lub młodych powyżej 16-go roku życia. Właściwa data święta przypada na 14 września, wtedy gdy nastąpi pełnia księżyca. A zatem, chcąc przygotować się koncertu, zalecamy wcześniejszą obserwację pełni
i zapamiętanie tego wrażenia, przyniesienie go ze sobą na koncert w Muzeum Książki Artystycznej. Być może dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą poduszki dla własnej wygody.

Wstęp wolny.

Notka o artystce:
Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka chóru. Wykonuje partie dzieł oratoryjnych a także recitale w repertuarze historycznym, koncertując w kraju i za granicą. Będąc multiinstrumentalistką gra na instrumentach dawnych i etnicznych, w tym na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Jest jedyną osobą w Europie, która w stałym repertuarze wykonuje utwory nanguan w konserwatywnej stylistyce, co zostało docenione przez etnomuzykologów i sinologów obecnych na międzynarodowej konferencji CHIME w Lizbonie, w 2018 roku. Kształciła się indywidualnie i na kursach mistrzowskich m.in. u Olgi Pasiecznik, Nicolasa Parle, Marka Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, Lin Po Chi, Abdou Ouardi, oraz u innych nauczycieli w Brukseli, Quanzhou i Tajpej. Odbywała praktykę w budownictwie organowym w pracowni organmistrzowskiej Manufacture d’Orgue de Bruxelles Patrick Collon. Przez rok pełniła funkcję organisty parafii polskiej przy kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli. W roku 2018 obchodzi 20-lecie stałej posługi organisty. Anna Krysztofiak została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu mogła studiować tradycyjną muzykę chińską nanguan w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi. Przez dwa i pół roku była dyrektorem artystycznym Festiwalu „Muzyka w Ogrodzie Chińskim” w Łazienkach Królewskich w Warszawie, który był jej autorskim projektem. W jej dorobku znajdują się koncerty w kraju i za granicą (Czechy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Tajwan, Maroko). Występowała jako solistka z The Harp Consort, Andrew Lawrence-King, a także z Marią Pomianowską i jej zespołem. Koncertowała na festiwalach Kolory Polski i Kręgi Sztuki, Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich, oraz na wielu innych festiwalach, na uczelniach i w filharmoniach, ponadto miała zaszczyt uświetniać wizyty dyplomatyczne z Dalekiego Wschodu: Ksieżnej Hisako Takamado, prezydenta Chin Xi Jinpinga, ministra obrony Chin Wanguan Changam, wiceministra ChRL Xianga Zhaoluna i innych szlachetnych gości. W ostatnim czasie nagrodzona została za swoją pracę artystyczną przez Marszałka Województwa Łódzkiego.

Szczegóły

Data:
17 września 2019
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi
bp. Wincentego Tymienieckiego 24
Łódź, łódzkie 90-349 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.book.art.pl/