NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

MUTANT DISCO *Moist Hardware/artfwo/Marina Key/Krucza/m_ozog*

8 sierpnia | 22:30 - 23:59

░ᴅɪsᴄᴏ ᴘᴏɴᴀᴅ ᴡsᴢʏsᴛᴋᴏ!░░

Tylko, że to będzie bardzo zmutowane, z mrocznymi automatami perkusyjnymi, posępnymi tekstami i rozbudowanymi melodiami. Ale tak w ogóle to do potańczenia, i to jeszcze jak!
Wieczór rozpoczęty dwoma eksperymentalnymi, elektronicznymi live actami płynnie przeewoluuje w noc pełną gatunków- acid, ebm, new wave, trance, electro techno, italo disco, high energy, dark electro, ale i muzyka filmowa, i yacht rock, i eightisowy hip hop.

░ ░ ░

░░ᴅɪsᴄᴏ ᴀʙᴏᴠᴇ ᴀʟʟ!░░

Only that this one is going to be mutant, filled with dark drum machines, gloomy lyrics and elaborate tunes. But overall, highly danceable!
The evening started with two experimental, electronic live acts will smoothly evolve into the night full of genres- acid, ebm, new wave, trance, electro techno, italo disco, high energy, dark electro, but also film music, or yacht rock, or eighties hip hop.

░ ░ ░

Zagrają dla Was:

░ ARTFWO(live)░

Pochodzący z Syberii, na co dzień mieszkający w Berlinie kolekcjoner dźwięków, programista i konstruktor syntezatorów. W swoich utworach używa przetworzonych elektronicznie odgłosów maszyn, elektromagnetycznych zaburzeń złapanych w berlińskim metrze czy odgłosów tajgi. Metaliczne, industrialne dźwięki przeplata z kojącymi melodiami, a wszystko w punkowym klimacie DIY własnoręcznie zaprogramowanego software’u.

░ MARINA KEY░

Mieszka w Berlinie, ale Gdańsk ma zawsze w sercu. Zaczęła zabawę z winylami na open deckach w śp. krakowskich Rozrywkach 3, i tak jakoś skończyło się regularnym cyklem Mutant Disco w berlińskim Loophole z zagranicznymi edycjami. W Radiu Kapitał prowadzi audycję Dużo Syntezatorów, i tak właściwie można by streścić zawartość setów. Ale gitary też są i garażowy rock, czasem nawet jedna piosenka techno, ale nie za dużo bo nudne.

░ KRUCZA░

Od 7 lat zaangażowana w scenę alternatywną jako DJka i fotografka koncertów i zespołów muzycznych. W swoich setach zaczynała od zimnej fali i post-punka. Obecnie najczęściej lata wehikułem czasu w kolorowe lata 80’te i 90’te ze szkolnych dyskotek wraz z Katzie, z którą prowadzą znaną w wielu miastach Imprezę dla Smutnych Ludzi, New Wave Party i podobne, nie zapominając jednak o korzeniach.
Na Mutant Disco zagra mieszankę mrocznej, ciężkiej elektroniki, rytmicznego ebm i motywów znanych z filmów.

░ MOIST HARDWARE(live) / M_OZOG (Maciej Ożóg)░

Artysta dźwięku, kurator, DJ, teoretyk kultury.
Od początku lat 90-tych zaangażowany w rozwój muzyki eksperymentalnej w Polsce. Założyciel i współtwórca wielu zespołów i projektów audiowizualnych (Spear, Ben Zen, Nonstate, Aural Treat, Sub Spa, Quantum Vacuum Oscillator, i.a.). Tworzy multimedialne performensy, instalacje interaktywne oraz filmy wideo. W swoich solowych działaniach skupia się na krytycznej eksploracji przestrzeni liminalnej pomiędzy fizjologiczną aktywnością ciała a niewidzialną elektromagnetyczną infrastrukturą przestrzeni hybrydycznej. Wykorzystuje unikatowe, prototypowe urządzenia elektroniczne, instrumenty analogowe oraz cyfrowe.
Jako DJ gra electro techno, electro-industrial, ebm. Organizator cyklu imprez WET SETS.
Kurator i organizator wielu wydarzeń m.in.: program Perform_Tech 2017 w Fabryce Sztuki w Łodzi, Festiwal L’tronica w Łodzi, program Art._Search w Gliwicach, program “Poza Horyzont” (około 40 wydarzeń w latach 2004-2009) poświęcony muzyce eksperymentalnej i sztukom audio-wizualnym, 4 edycje wystawy sztuki multimedialnej „Die Kunst Ist Toth”, koncerty Coil, Noise Makers Fifes, Column One, Troum, Xaviere Charles, Z’ev, Zbigniew Karkowski, Aube, Tetsuo Furudate, Asmus Tietchens, Kasper T. Toeplitz, Marco Donnarumma, Thomas Ankersmit, Julien Ottavi, Ryan Jordan, Gil Kuno i wielu innych.
W latach 1998 – 2002 prowadził wytwórnię płytową Ignis Projekt poświęconą różnym odmianom elektronicznego eksperymentu. Ignis opublikowała płyty takich wykonawców jak: Francisco Lopez, Ultra Milkmaids, Vance Orchestra, Indra Karmuka, Crawl Unit, Origami Arktika, Chaos As Shelter, EA i Spear.
Jego zainteresowania naukowe obejmują sztukę interaktywną, media taktyczne, bio art, społeczeństwo sieci, surveillance studies oraz posthumanizm. Opublikował wiele artykułów na temat estetyki sztuki interaktywnej, historii i teorii filmu awangardowego, sztuki wideo i muzyki eksperymentalnej. Jego książka „Życie w krzemowej klatce. Sztuka nowych mediów jako krytyczna analiza praktyk cyfrowego nadzoru” ukazała się w 2018 roku.


░░░ START 22:30░░░
░░░ TAX 15zł ░░░

Szczegóły

Data:
8 sierpnia
Czas:
22:30 - 23:59
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Konkret
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map