NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cello Chargers

20 maja 2019 | 19:00 - 20:00

Cello Chargers

2019-05-20 19:00

Gatunek: koncert Czas trwania: 80 Od wieku: b/o

Zespół „Cello Chargers” tworzy syntezę wielu gatunków muzycznych od klasyki poprzez Jazz, do najlepszych brzmień Rocka. Jako klasycznie wykształceni muzycy z rockową duszą, swoje brzmienie budują łącząc umiejętności gry na instrumentach kojarzonych z salami koncertowymi i muzyką poważną, z pasją do wykorzystywania typowych dla koncertów rockowych przesterów i modulatorów. W efekcie otrzymują niespotykane połączenie, dzięki któremu wykonują całą gamę utworów w szerokiej palecie brzmień i odcieni. Przekonują, że wiolonczela to instrument bardzo wszechstronny, na którym można z powodzeniem wykonywać każdy gatunek muzyczny.
„Postanowiliśmy stworzyć zespół, który pokaże publiczności wszystko to co najlepsze zarówno w klasyce, jak i we współczesnej muzyce popularnej i rockowej.”

Grają:
ANNA FURKAŁOWSKA
Wiolonczelistka, nauczycielka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi w klasie dr. Dominika Połońskiego (2016 r.). Prowadzi klasę wiolonczeli w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Doświadczenie zawodowe zdobywała, jako muzyk orkiestrowy m.in. w Filharmonii Łódzkiej i w Filharmonii Gorzowskiej. Przez kilka ostatnich lat współpracowała z wybitnym pianistą – Waldemarem Malickim i jego popularnym projektem Filharmonia Dowcipu, z którą wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Fringe w Edynburgu. Równolegle gra również na… violi da gamba. Jako muzyk estradowy nie boi się wyzwań. W swojej dotychczasowej karierze miała okazję współpracować z wybitnymi muzykami polskiej sceny, występowała przed wielotysięczną publicznością festiwalu w Opolu i zrealizowała wyjątkowy koncert pod ziemią w Muzeum Kanału „Dętka” w Łodzi. Współpracuje lub współpracowała m.in. z Marylą Rodowicz, Dawidem Kwiatkowskim, Magdaleną Krzemień, zespołem Blue Cafe, czy XxanaxX, któremu w 2018 r. towarzyszyła podczas trasy „Ciepło”. Rozwija także prywatne projekty muzyczne z kwartetem smyczkowym, grając muzykę klasyczną, ale także filmową w nowych aranżacjach, czego wyrazem była realizacja teledysku „Filmowe dźwięki Łodzi” w ramach Festiwalu Transatlantyk. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
MACIEJ BARAN
Wiolonczelista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Andrzeja Orkisza oraz prof. Stanisława Firleja. Jako solista zadebiutował w 2006 roku wraz z Filharmonią Śląską wykonując Grave-Metamorfozy Witolda Lutosławskiego. Był zastępcą koncertmistrza w Teatrze Morawskim w czeskim Ołomuńcu, a obecnie pełni funkcję drugiego koncertmistrza wiolonczel w Teatrze Wielkim. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Muzyki Nowej, Filharmonia Śląska, Filharmonia Łódzka, Sinfonia Varsovia, Opera Miejska w Pradze, Teatr Muzyczny w Lublinie, pod batutami takich dyrygentów jak Lorin Maazel, Jerzy Maksymiuk, Tadeusz Wojciechowski, Massimiliano Caldi. Występował z artystami takimi jak Konstanty Andrzej Kulka, Leszek Możdżer, Michał Urbaniak, Motion Trio, Włodek Pawlik, Krzysztof Jakowicz i wielu innych. Od kilku lat est członkiem Sekstet Studio, składającego się z wykładowców Akademii Muzycznej w Łodzi. Jako muzyk sesyjny gra i nagrywa różne gatunki muzyki od klasyki po rock alternatywny.

GNIEWOMIR TOMCZYK
swoją artystyczną drogę rozpoczął mając 13 lat w PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Następnie uczęszczał do PSM II st. im. Józefa Elsnera również w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku. Swoją naukę prowadził pod kierunkiem prof. Henryka Mikołajczyka. Ukończył Policealne Studium Jazzowe im. Henryka Majewskiego w Warszawie – pod kierunkiem prof. Krzysztofa Gradziuka. Obecnie znajduje się na roku dyplomowym Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, w klasie perkusji jazzowej prof. Krzysztofa Przybyłowicza w Poznaniu. Ucząc się, równolegle zdobywał doświadczenie muzyczne biorąc udział w wielu koncertach, festiwalach, nagraniach, konkursach perkusyjnych czy występując na scenie Filharmonii Narodowej. Laureat I Nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Rytmu „Drum Battle”. Występował na prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i zagranicą: Open`er Festival, Orange Warsaw Festival, Spring Break, Audioriver, Męskie Granie, Off Camera, Tauron Nowa Muzyka, Szalone Dni Muzyki, VI Piknik Jazzowy nad Zalewem, Sandomierz by Jazz, The Great Escape (Brighton), Don’t Panic We’re From Poland (Hamburg). Wielokrotnie koncertował w Polskim Radiu (m.in.: Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej) oraz Telewizji Polskiej (m.in.: Świat się Kręci, Pegaz Scena Alternatywna).

Więcej o zespole na http://cellochargers.pl/

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu oraz w kasie biletowej Teatru.

Szczegóły

Data:
20 maja 2019
Godzina:
19:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Teatr DOM
Piotrkowska 243
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*