Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Birma czy Mjanma – opowieści z buddyjskiej ziemi

18 grudnia | 18:30 - 20:00

Opowieść o kraju do niedawna jeszcze niedostępnego dla reszty świata. Przez długie lata junta wojskowa nie dopuszczała turystów do swojej ziemi. Targają nim konflikty wewnętrzne, a buddyjscy mnisi mają wpływ na władzę. Tutaj mężczyźni dalej noszą longhi, a kobiety dla poprawy cery stosują thanakę. Prześledzimy najbardziej znane i ciekawe miejsca w Birmie od starej stolicy Mandalay, przez nocleg w buddyjskim klasztorze, jezioro Inle, królestwo Pagan – usiane tysiącami buddyjskich pagód, Mrauk U – praktycznie odcięte miasto przy granicy z Bangladeszem w którego pobliżu znajdują się wioski kobiet o wytatuowanych twarzach, Ngapali – położone nad zatoką Bengalską, aż do największego miasta Yangoonu.

Dowiecie się dlaczego przesądy i wróżki mają wpływ na najważniejsze decyzje w państwie, jak można przejechać 150km pociągiem w 8 godzin i wreszcie o co chodzi z tą nazwą ? Birma czy Mjanma?

Relacja będzie opierała się na doświadczeniach zdobytych w Birmie w zeszłym roku, postaram się zwrócić Waszą uwagę nie tylko na głównych punktach turystycznych kraju ale również na odrobinie kultury i historii.

Szczegóły

Data:
18 grudnia
Czas:
18:30 - 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Z Innej Beczki
Moniuszki 6
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/wielokran.z.innej.beczki/