NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

BioNinja 2019

4 października 2019 - 6 października 2019

Biologia i informatyka – BioNinja 2019 na UŁ

Pracownia Biobank Uniwersytetu Łódzkiego organizuje hackathon bioinformatyczny BioNinja Challenge 2019. Jego celem będzie integracja środowisk biologów i informatyków oraz bioinformatyków. Chodzi o pokazanie, iż razem da się współpracować, a na styku różnych obszarów wiedzy powstają bardzo kreatywne rozwiązania. To właśnie jest drugi cel imprezy – wypracowanie (w formie konkursowej) nowych rozwiązań problemów dotykających współczesną bioinformatykę. Wydarzenie odbywać się będzie na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego w dniach 04 – 06.10.2019.

logo_BioNinja.png

Biologia, zdrowie i dane

W czasie hackathonu, oprócz kodowania, planowane są prezentacje ekspertów związanych z analizą danych biologicznych, którzy przedstawią interesujące zagadnienia w tym zakresie. Chcieli byśmy aby to wydarzenie łączyło osoby związane ze środowiskiem akademickim jak i biznesowym.

Do udziału zapraszamy nie tylko bioinformatyków ale także wszystkie osoby które w swojej pracy spotykają się z problemami związanymi z przetwarzaniem danych biologicznych/medycznych, big data i data science, genetyką, medycyną i innymi dziedzinami w których przydatne mogą być rozwiązania bioinformatyczne.

Bioinformatyczny turniej

W trakcje BioNinja Challenge 2019 uczestnicy zmierzą się z zadaniami dotykającymi zagadnień analizy danych genetycznych pochodzących z sekwencjonowania NGS, narzędzi wspierających przetwarzanie danych w biobankach oraz genetyką wirusów i drobnoustrojów.

Aby przygotować najlepsze rozwiązania konieczne będzie posiadanie interdyscyplinarnego zespołu (można zgłaszać całe zespoły lub zgłaszać się indywidualnie i stworzyć zespół na miejscu), który poza wiedzą z zakresu IT, pozwalającą na implementacje algorytmów AI oraz opracowywanie optymalnych metod przetwarzania danych, wykaże się także wiedzą domenową w zakresie life science.

Uczestnicy wspierani będą przez osoby doświadczone w tematyce poruszanej w trakcie hackatonu, które pomagać będą w naprowadzeniu zespołów na jak najciekawsze rozwiązania.

Biobank UŁ

Organizatorem wydarzenia jest Pracownia Biobank Uniwersytetu Łódzkiego, która od roku 2016 promuje Uniwersytet Łódzki będąc członkiem dwóch europejskich prestiżowych organizacji zrzeszających jednostki biobankujące: BCNet (Biobank and Cohort Building Network) oraz ESBB (European and Middle Eastern Society for Biopreservation and Biobanking).

Jednostka należy do krajowego Konsorcjum BBMRI.pl, realizującego projekt na rzecz Infrastruktury Badawczej Biobanków i Zasobów Biomolekularnych BBMRI-ERIC (Biobanking and BioMolecular resource Research Infrastructure – European Research Infrastructure Consortium), współtworząc Polską Sieć Biobanków.

Bieżące informacje na temat wydarzenia pojawiać się będą na stronie internetowej: www.bioninjachallenge.eu/ oraz na twitterze (twitter.com/BioninjaCHLG ) i Facebooku (www.facebook.com/BioNinjaChallenge/)

Patronat nad wydarzeniem objęła Pani Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Partner: Polskie Towarzystwo Bioinformatyczne.

Partnerem technologicznym wydarzenia jest InterSynergy Software House (https://www.intersynergy.pl/) i Agencja Kreatywna Onespark (https://www.onespark.pl/).

Partnerzy medialni: biotechnologia.pl, dlastudenta.pl, biostrefa.net.

Szczegóły

Start:
4 października 2019
Koniec:
6 października 2019
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*