NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Batiki z Zachodniej Afryki

17 lipca | 17:00 - 18:00

BATIKI Z ZACHODNIEJ AFRYKI
wystawa: 17 lipca – 28 sierpnia 2020 r.
Rynek Sztuki, Galeria ELart, Łódź, ul. Wschodnia 69 (wejście od ul. Narutowicza)

W dniu 17 lipca o godz.17:00 w Galerii ELart przy ul. Wschodniej 69 (wejście od ul. Narutowicza) otwarta zostanie wystawa „Batiki z Zachodniej Afryki”. Zaprezentowanych zostanie 25 wybranych dzieł autorów tworzących w Senegalu i Gambii.
Batik to obraz na bawełnianej tkaninie, wytwarzany ręcznie w kilkuetapowym, żmudnym procesie. Najpierw roztopionym woskiem nanosi się rysunek na płótnie (można użyć zrobionego z gąbki stempla), następnie tkaninę zanurza się w kadzi z roztworem barwnika, który pokrywa obszary nie zamalowane woskiem. Po wybarwieniu usuwa się wosk poprzez kąpiel w gorącej a później zimnej wodzie. Proces ten można powtórzyć nanosząc kolejne elementy dekoracji i nadawać nowy kolor.
Afrykańskie batiki często prezentują wizerunki zwierząt lub sceny rodzajowe ukazujące mieszkańców kontynentu w czasie pracy i odpoczynku. Dzieła pochodzą bezpośrednio z pracowni artystów lub reprezentujących ich pośredników z obszaru Zachodniej Afryki. Wszystkie obrazy zostały naciągnięte na płytę pilśniową i oprawione w proste, nie ingerujące w kompozycję dzieł ramy z uchwytami, zatem można je od razu zawiesić na ścianie.
Równolegle do wystawy na portalu www.onebid.pl odbywa się aukcja wystawianych dzieł. W tej chwili można zobaczyć je na żywo w galerii oraz na stronie www.ryneksztuki.eu.. Wystawa planowana jest na cały czas wakacji zatem część dzieł w miarę upływu czasu zostanie zastąpiona innymi.

Szczegóły

Data:
17 lipca
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Galeria ElArt
Wschodnia 69 (wejście od ul. Narutowicza)
Łódź, Polska Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*