NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Baśniowa Piotrkowska

28 sierpnia | 12:00 - 13:30

Łódzkie Centrum Wydarzeń i Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi pragną w te wakacje ponownie zaprosić dzieci do magicznej przestrzeni Pasażu Róży przy Piotrkowskiej 3 na teatralne spotkania.

ŁCW zrealizowało w tej przestrzeni trzy sezony plenerowych spektakli w ramach Teatralnego Pasażu Róży oraz zainaugurowało cykl teatrzyków dla dzieci pod hasłem Baśniowa Piotrkowska. – Pandemia wygnała nasze wydarzenia z Pasażu Róży. Teraz pojawiły się nowe możliwości, by przywrócić temu wyjątkowego miejscu funkcję letniego teatru. Zaczynamy od najmłodszych łodzian i cyklu Baśniowa Piotrkowska. Pierwszy spektakl, który wystawimy w nowym sezonie przy Piotrkowskiej 3 nosi tytuł „Rzecz o pieskach” i odbędzie się już 26 czerwca! – mówi Piotr Kurzawa, p. o. Dyrektora Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

W programie Baśniowego Pasażu Róży znajdują się przedstawienia uznanych teatrów dziecięcych, których bohaterowie przekazują najważniejsze wartości, które powinien znać mały człowiek. Start każdego teatrzyku punktualnie o godz. 12.00 w każdą niedzielę wakacji aż do 28 sierpnia.

Dzięki cyklom organizowanym przez ŁCW od 2017 r., jedno z najchętniej zwiedzanych podwórek przy Piotrkowskiej zaczęto kojarzyć z teatrem letnim. – Zaplecze AOIA umożliwiało nam produkcje profesjonalnych, pełnometrażowych spektakli na świeżym powietrzu dla ponad 300 osób. Bilety wyprzedawały się w ciągu kilku godzin. Widzowie doceniali jakość realizacji i wysoki poziom artystyczny zapraszanych przez nas teatrów, ale chyba przede wszystkim cenili magiczne foyer prowadzące na widownie.  – mówi Maciej Łaski, Dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Harmonogram spektakli:

26 czerwca –  Rzecz o pieskach

03 lipca – Zimowa Kraina Czarów

10 lipca – Bajka o pomocnym Duszku i dobrych dzieciach

17 lipca – Przygody Zefirka i Spółki

24 lipca – Franek Włóczęga i Legend Księga

31 lipca – Balonowe Podróże

07 sierpnia – Cyrk w ogrodzie

14 sierpnia – Smocze opowieści

21 sierpnia – Kto tam

28 sierpnia –  Świnki 3

Szczegóły

Data:
28 sierpnia
Godzina:
12:00 - 13:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Pasaż Róży
Piotrkowska 3
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*