Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Jesienny ether jazzu – Gdańsk Necropolitan Orchestra

Wrzesień 19 | 21:00 - 22:30

Jesień najlepiej zacząć jazzem, a idealnie dobrym jazzem.

Już dziś zapraszamy Państwa na cykl koncetrów, współorganizowanych przez Ether Jazzu, które rozpoczną tę niewątpliwie przepiękną porę roku.

Jako pierwszy z czterech znakomitych zespołów wystąpi Gdańsk Necropolitan Orchestra

Sami o sobie piszą:

“Jak dorobiliśmy filozofię do muzyki”
Necrosofia – [Greek nekro – combining form of nekrós – dead person, corpse, (adj.) dead; sophia – Koine Greek: σοφία sophía – wisdom]
1 i 2 listopada 2018 roku zeszliśmy do podziemi, by nagrać bardzo osobistą płytę. Postanowiliśmy nie popełniać żadnych założeń, ustaleń ani grać gotowych kompozycji. Nie można przygotować się na spotkanie z otchłanią. Z definicji jest niepoznana i pełna zagrożeń ale zawiera w sobie ogromny potencjał, z którego można czerpać, jeśli gotowi jesteśmy odważnie kroczyć poprzez jej zawiłe kurytarze. Pragniemy, by zimne limbo wiecznego trwania w którym można spotkać iskierki reminiscencji przeszłego życia na ziemi było dla nas i uważnych słuchaczy źródłem wiedzy.
Żeby móc porozumieć się z tym, co wykracza poza sferę logicznego rozumowania w świecie materialnym musieliśmy otworzyć się na działanie naszej nieświadomości i za jej pomocą szukać nowego języka, dźwięków, ciszy. Zaufaliśmy intuicji i pozwoliliśmy by była nam przewodniczką, by prowadziła nas przez nas samych do krain, o których istnieniu nie wiedzieliśmy.
Wiedza o śmierci w naszej historii to wiedza o tym, co podziemne, ukryte, schowane, martwe dla nas i otaczającego świata. To szlak, na którym brak ścieżek, gdyż nikt nim nie chadza. To emocje i uczucia nieużywane, zakurzone na strychu naszej przeintelektualizowanej i pysznie racjonalniej psyche. To brzydota, lęk, odraza, niemoc ale i dziecięca naiwność, nadzieją czy wiara. Ktoś odważny i czujny może dosłyszy pojękiwania wynędzniałej miłości zamkniętej w kuferku Davy’ego Jonesa albo dostrzeże jej tryumf i ciepło wyniesione na firmament..
Mamy nadzieję, że każdy w naszej muzyce dostrzeże siebie i swoje wnętrze, tak jak my ujrzeliśmy nasze nieznane do tej pory – kurytarze”

W składzie Gdańsk Necropolitan Orchestra gra dwóch wybitnych muzyków, których można spotkać również na koncertach Zgniłość

Dawid Lipka – trąbka oraz dziwadła
Maciej Sadowski – kontrabas oraz dziwadła

Zapraszamy!

19 września (czwartek)
godzina 21:00
bilety:
przedsprzedaż 30 zł (dostępne od poniedziałku)
w dniu koncertu 40 zł
Gdańsk Necropolitan Orchestra

Szczegóły

Data:
Wrzesień 19
Czas:
21:00 - 22:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

TU – Rewolucji 1905 r.
Rewolucji 1905 r. 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/TuRewolucja/