NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Babskie Gadanie | Magdalena Kowalczyk

16 lipca 2020 | 19:00 - 20:00

Scena dla Kobiet. Babskie Gadanie to cykl rozmów z kobietami twórczymi, wyjątkowymi, które ambitnymi działaniami zmieniają świat na lepsze, szczególnie ten muzyczny świat 🙂

W przyjaznej, luźnej, domowej atmosferze będziemy mogli porozmawiać o rzeczach ważnych, jak i o prozie życia.
Zapraszam w każdy czwartek, godzina 19:00, Fb/ Scena dla Kobiet.

***

Gościć będę Magdalena Kowalczyk – Guitarist- polską kompozytorkę i gitarzystkę akustyczną, obracająca się w stylu fingerstyle, również muzyce klasycznej.

W 2018 roku, Magdalena wydała swoją pierwszą autorską płytę. Kompozycje, które znajdują się na płycie są je autorstwa, napisane pod wpływem różnych,niekiedy skrajnych emocji.

Magdalena jest ambasadorką niemieckich marek gitarowych takich jak Baton Rouge Guitar oraz La Mancha, z którymi współpracuje od 4 lat. Występowała między innymi w Berlinie, Frankfurcie, Hamburgu, Lemgo, Mannheim.

Laureatka takich konkursów jak Warsaw Fingerstyle Festiwal oraz Fingerstyele Feeling Festiwal.

Sama o sobie nie lubi mówić wiele….” Niech muzyka mówi za mnie”
– twierdzi Magdalena.

Do połsuchania:

– https://www.youtube.com/watch?v=JMpKhjdQOhw

– https://www.youtube.com/watch?v=J9VeLoki6EI

– https://www.youtube.com/watch?v=Pht_CC_EGZM

– https://www.youtube.com/watch?v=7kZxLNpqzao

Fanpage:

– https://www.facebook.com/magdalenaguitarist/

***

Swoją przygodę z gitarą rozpoczęłam jako mała dziewczynka. Pewnego dnia,siostra wracając ze szkoły, przyniosła instrument do domu. Wspólnie z koleżankami,chciały założyć rockowy zespół,ale jakoś tak wyszło,że nigdy do tego nie doszło.Przynosząc instrument, Siostra nie kazała mi go dotykać,a ja oczywiście nie posłuchałam..Pierwsze melodie na gitarze pokazywał mi tata i wujek.
Pamiętam wieczory przy ognisku, kiedy przyjaciele rodziców śpiewali biesiadne piosenki na kilka głosów,pod gwiazdami.Nastrój był cudowny. Gitara wydawała mi się w tamten czas instrumentem magicznym, łączącym serca. I chyba do tej pory tak uważam 🙂 Pamiętam,że zawsze słuchałam gry wujka. To on pokazywał mi, jak grać pierwsze akordy na gitarze,uczył tricków i zagrywek.

Po roku chęci do kontynuowania gry,Mama zapisała mnie do ogniska muzycznego w Sieradzu. Również po roku nauki – wywalili mnie,ponieważ za szybko łapałam i grałam najlepiej z dzieciaków. Jako mała dziewczynka nie rozumiałam tamtej sytuacji. Pamiętam,że było mi przykro, czułam się inna… Coś,co dla mnie było normą – dla innych takie nie było. Tak więc moje ,,gitarowe poczynania ” na chwilę ustąpiły. Jednak rodzice nie dali za wygraną,za co jestem im bardzo wdzięczna. Zapisali mnie do Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu. Nauka w tejże szkole trwała 6 lat. Szczerze mówiąc, były to moje najlepsze lata.Poznałam świat muzyczny,gitarowy, który zawładnął mym sercem. Również, nawiązałam szlachetne i piękne przyjaźnie,które trwają do tej pory.

Kończąc I st.PSM, nie wiedziałam,co robić dalej. Oczywiście, chciałam się rozwijać w grze na gitarze. Tak więc zapisałam się do Szkoły Muzycznej II stopnia w Zduńskiej Woli. Nauka tam również trwał 6 lat… Nie będę ukrywać,że czas spędzony – o ile w ogóle można nazwać go spędzonym w PSM, ponieważ cały czas byłam w biegu- nie wspominam najlepiej. Określiłabym go jako czas walki o przetrwanie. Podczas nauki w PSM, skończyłam liceum, pisałam maturę, zdawałam na studia licencjackie, zaczęłam koncertować za granicą. Naprawdę, wiele się działo. Na życie prywatne za bardzo nie miałam czasu. Będąc już na studiach, pamiętam,że moja koleżanka z roku szykowała mi niekiedy jedzenie do pociągu, gdyż widziała jaka jestem zabiegana. Bywało tak, że w ciągu tygodnia robiłam ponad 500 km,na samych dojazdach. Bywały chwile załamania,ale wtedy Rodzina oraz Przyjaciele bardzo mnie wspierali. Nie wyobrażam sobie rozwoju gitarowego,gdyby nie te cichy Anioły… 🙂
Kończąc II stopień PSM, miałam już nagraną autorską płytę, podpisany kontrakt z niemiecką firmą gitarową oraz plan koncertowy na najbliższe miesiące.

Aktualnie jestem studentką I roku studiów magisterskich Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej w Kaliszu, jestem nauczycielką w ognisku muzycznym Fermata w Sieradzu. I przyznam,że bycie nauczycielem – to jest to ! Uwielbiam ten fach, uwielbiam kontakt z dziećmi. Dlatego podjęłam wyzwanie i w tym roku aplikuję na kolejne studia muzyczne,w Akademii Muzycznej.

Występując na scenie,zawsze chcę przekazać odbiorcom emocje,które moim zdaniem, są bardzo ważne w muzyce. Jest ryzyko,że ktoś tego po prostu nie doceni,wyśmieje. Ale trudno. Robię swoje. Staram się być autentyczna. Kocham występować,kocham grać na gitarze..Chcę nadal się rozwijać i spełniać marzenia. Każdego dnia staram się być lepszą wersją siebie 😉

***
Na żywo: 16.07, 19:00, Fb/ Scena dla Kobiet

Zapraszam również na inne wydarzenia z cyklu Scena dla Kobiet. Babskie Gadanie.

Szczegóły

Data:
16 lipca 2020
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Internet
1 Komentarz
  • Ani-kasami fingerstyle
    31 grudnia 2020 at 09:27

    Wiele osób z naszego kręgu twierdzi ze twoje wywiady nie trzymają się całości. Twoje wypowiedzi na temat rozwoju gubią wątek, mamy nadzieje na wywiad online w którym będzie możliwość zadawania pytań na żywo gdyż chcieliśmy zapytać o kilka spraw o których warto powiedzieć a nikt z poza kręgu artystów o nich nie mówi
    Skoro sprzedajesz płyty i pojawia się post na znanym portalu Facebook o sprzedaży to jak radzisz sobie z odprowadzaniem podatku ? Czy tez Rozliczeniem przychodu ze sprzedaży ? Czy prowadzisz działalność gospodarczą jako artysta ?
    Pytamy dla tego ze oficjalnie w sklepie ani w żadnej agencji nie można jej legalnie nabyć …

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*