NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Baba Chanel

18 maja 2019 | 19:00 - 20:30

18 maja 2019, godz. 19:00 Spektakl w ramach Nocy Muzeów

BABA CHANEL Nikoła Kolady – spektakl teatralny. Projekt dofinansowano ze środków programu “Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskie Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”.

Seniorzy i młodzi – co o sobie wiedzą, co myślą o osobach w innym wieku, jakie są ich wzajemne przekonania o sobie, na ile są one prawdziwe?

Punktem wyjścia jest spektakl rosyjskiego pisarza Nikolaja Kolady “Baba Chanel” – historia starszych kobiet występujących w chórze, które niespodziewanie stają przed decyzją o odsunięciu ich na dalszy plan, gdyż przychodzi symboliczne nowe, młode. Być może odpowiemy na wiele pytań, a z pewnością skłonimy do refleksji nie tylko seniorów, ale i ludzi młodych.

W realizacji spektaklu bierze udział międzypokoleniowa grupa aktywnych seniorek, młodzieży, studentów i osób dorosłych. Praca warsztatowa rozpoczęła się pod koniec roku 2017 pod kierunkiem aktorki i reżyserki Karoliny Lutczyn-Friedek. Spotkania te są nie tylko czasem, gdy powstaje spektakl, ale też okazją do rozmowy, wspólnych ćwiczeń oraz poznania tego co nieznane w naszych wzajemnych osądach.

Zarówno dla starszych, jak i młodszych to szansa wymiany doświadczeń, oswojenie swoich lęków związanych z przemijaniem i dorastaniem. Doświadczeniem tego z czym obie strony borykają się na co dzień.

Reżyseria i adaptacja tekstu: Karolina Lutczyn Friedek, obsada: Ala Kazimierczak, Ela Makowska, Małgorzata Wichlińska, Ela Krolikowska, Ania Biela, Jola Dratwicka, Hala Kwaśna, Krysia Szpikowska, Klaudia Stawicka, Weronika Bednarek, Justyna Rogowska, Michał Maj Wieczorek, Paweł Karasiński, Kuba Kochman.

Wstęp wolny

Szczegóły

Data:
18 maja 2019
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Zachodnia 54/56
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.aoia.pl/