NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

AUKCJA prac Pawła Hajncla // pomoc dla obywateli Ukrainy

31 marca | 18:00 - 20:00

Szanowni Państwo,
wiele instytucji kultury i organizacji pozarządowych prowadzi szeroką pomoc dla obywateli Ukrainy, zarówno tych, którzy nadal przebywają w swojej ojczyźnie, jak i tych, którzy zmuszeni zostali do jej opuszczenia. Miejska Galeria Sztuki w Łodzi włączając się w tę pomoc, organizuje aukcję charytatywną dla Ukrainy trzech ostatnio namalowanych prac autorstwa Pawła Hajncla z cyklu „Tekturkowo”:
– „Piotr Czajkowski nie brzmi już tak dobrze”, 2022, akwarela, tektura, 7,9 x 8,2 cm (praca oprawiona)
– „Fiodor Dostojewski podoba się mniej”, 2022, akwarela, tektura, 8 x 7,8 cm (praca oprawiona)
– „Lew Tołstoj już tak nie smakuje”, 2022, akwarela, tektura, 7,9 x 8,1 cm (praca oprawiona)
——————
AUKCJA
31 marca 2022 (czwartek) //
Galerii Re:Medium, ul. Piotrkowska 113 //
18:00 //
Cena wywoławcza za jedną pracę: 100 PLN //
Istnieje możliwość płatności kartą.
——————
Podczas aukcji będzie możliwość spotkania i porozmawiania z Pawłem Hajnclem, który bliżej opowie o swoich najnowszych pracach malarskich.
Artysta, znany szerzej jako performer, jest również ‒ a może przede wszystkim ‒ malarzem ze świetnie opanowanym warsztatem, za pomocą którego uważnie, często ironicznie, komentuje m.in. współczesne światowe życie społeczno-polityczno-kulturalne. Kilka lat temu rozpoczął tworzenie cyklu „Tekturkowo” – publikowanej w „Przekroju” serii miniaturowych obrazów, będącej osobistym dziennikiem ‒ codziennym, niekiedy brutalnym notatnikiem, gdzie słowo-napis i obraz tworzą nierozerwalną jedność.
Paweł Hajncel należy do grona polskich twórców, którzy poruszając się bardzo sprawnie w różnych aktualnych mediach (obraz, film, performans, komiks, mural, rzeźba), stworzyli swój indywidualny artystyczny przekaz, z którym wychodzą w stronę publiczności. Przekaz, który ma zmuszać odbiorcę do refleksji nad współczesnym światem, jego okrucieństwem oraz nad nieustannie postępującą dehumanizacją jednostki i całych społeczeństw.
Bardzo dziękujemy artyście za przekazanie swoich prac na aukcję, a wszystkich Państwa zapraszamy do wzięcia w niej udziału. Każdy z uczestników naszej mini aukcji będzie miał możliwość wylicytowania tekturki tego cenionego łódzkiego twórcy. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz organizacji pożytku publicznego – Zjednoczenia Łemków z siedzibą w Gorlicach, z którym Miejska Galeria Sztuki w Łodzi współpracuje od kilku lat.
Zjednoczenie Łemków uruchomiło długofalową bezpośrednią pomoc dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. W związku z tym organizują zbiórkę pieniędzy na żywność, środki higieniczne czy wsparcie uchodźców.
Natalia Hładyk, koordynatorka i uczestniczka kolejnych edycji „Łemkowskiego Jeruzalem”, którego artystyczne efekty prezentowaliśmy już kilkukrotnie w naszej Galerii, jest w stałym kontakcie z ukraińskimi uczestnikami projektu. Koordynuje realizację innych najpilniejszych potrzeb, o jakich nieśmiało wspominają w telefonicznych rozmowach ukraińscy artyści, dotyczących zakupu kamizelek kuloodpornych, kasków budowlanych, środków opatrunkowych i lekarstw.
Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Data:
31 marca
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Galeria Re:Medium
Piotrkowska 113
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*