NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Arena Młodych

30 marca - 31 marca

Arena Młodych

Opis wydarzenia

30 i 31 marca br. – w Atlas Arenie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane „ARENA MŁODYCH”. Podobnie jak w latach ubiegłych zgromadzi ono tysiące uczniów szkół podstawowych (klasy 7 – 8) i ponadpodstawowych, którzy w ramach swoich rekolekcji wielkopostnych, będą mieli okazję spotkać się wspólnie na modlitwie, refleksji biblijnej, wysłuchać konferencji i świadectwa, ale także odnowić swoją wiarę w Chrystusa obecnego w Słowie Bożym i  Najświętszym Sakramencie.

Pomysłodawcą „ARENY MŁODYCH” jest ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który poprzez ten rodzaj wyjścia do młodych pragnie poruszyć ich serca, a poprzez to odnowić ich relację z Bogiem i Kościołem.

Podczas tegorocznej Areny Młodych swoim świadectwem życia, miłości i relacji z Bogiem i ludźmi podzieli się Dobromir Mak Makowski – mąż, tata czwórki dzieci, nauczyciel Wychowania Fizycznego oraz magister Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Jest pomysłodawcą projektu RAPPEDAGOGIA, który od 2011 roku objechał ponad 900 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą: Francja, Anglia, Szwecja, Niemcy, Kanada, USA. Ponadto jest założycielem fundacji „Rampa”, która w Pabianicach w województwie łódzkim prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym: streetworking, świetlica środowiskowa, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe – Boks, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób które ukończyły terapię.

W środę 30 marca br. do Atlas Areny zapraszamy uczniów szkół podstawowych – klasy 7 i 8. Natomiast w czwartek 31 marca br. zapraszamy uczniów szkół średnich. Spotkanie rozpocznie się od integracji o godz. 9:00 rano i odbywać się będzie wg następującego planu:

9.00 / START – Integracja, śpiew, bułka

10.00/ HANDEL: bracia i ojciec

ROZPUSZCZALNIK: Dobromir Mak Makowski

DECYZJA:  Rembrandt Harmenszoon van Rijn

SZOK: Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś

THREE SYMBOLS

UCZTA

14.30 / KONIEC

Każdy, kto chciałby wziąć udział w tegorocznej Arenie Młodych może to uczynić zgłaszając się do swoich nauczycieli i katechetów, którzy zgłoszenia przesyłają drogą elektroniczną według odpowiednio wypełnionego formularza

Zgłoszenia dla szkół tutaj – kliknij!

Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia zostanie wysłane na podany adres mailowy. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń będą udzielane pod numerem telefonu: 609 102 553; (42) 66 48 756 W związku z ograniczoną liczbą miejsc będzie decydować kolejność zgłoszeń.

FACEBOOK – ARENA MŁODYCH

Młodzież nie ponosi żadnych kosztów związanych z wejściem na „Arenę Młodych”. Całą organizacją dotyczącą przyjmowania i zapisów zajmuje się Wydział Katechetyczny: http://www.katecheza.lodz.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu ewangelizacyjnym dla młodych, które będzie doskonałym duchownym przygotowaniem do zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Szczegóły

Początek:
30 marca
Koniec:
31 marca
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Atlas Arena
Bandurskiego 7
Łódź, łódzkie 94-020 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*