NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Promocja “Powałęsajmy się po Polsce. Szlakiem Lecha Wałęsy”

27 sierpnia 2020 | 18:00 - 20:00

Właśnie ukazał się oryginalny przewodnik „Powałęsajmy się po Polsce. Szlakiem Lecha Wałęsy” napisany przez Jarka Fischbacha, geografa, podróżnika, byłego członka pierwszej Solidarności.

Autor był pracownikiem Instytutu Geografii UŁ i prezesem Izby Turystyki Ziemi Łódzkiej i przez wiele lat prowadził biuro turystyczne Tourpol. Od wielu lat podróżuje po świecie śladami Polaków, tropiąc i opisując ich losy. Jest autorem m. in. książek: Polskim szlakiem przez Amerykę Południową, Polskie nazwy geograficzne na mapie świata, O jeden ląd za daleko a także Przewodnika Szlakiem Skaldów oraz Atlasu Polonii Francuskiej. Prowadzi witrynę internetową www.polskimszlakiem.pl. Jest wielkim fanem zespołu muzycznego „Skaldowie”.

Z przewodnika widać, ze autor zafascynowany jest Lechem Wałęsą, którego nazywa polskim Ghandim, człowiekiem, który bez rozlewu krwi zapoczątkował rozmontowywanie systemu komunistycznego i odzyskiwanie wolności przez wiele narodów w tym Polskę.
…pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność bez wątpienia jest postacią nietuzinkową. Jest wielką osobowością, a co za tym idzie bardzo kontrowersyjną. Można Go podziwiać, można krytykować, ale nie można nie dostrzegać jego wielkich osiągnięć i dokonań. Wałęsa nie jest i nigdy nie był pokornym, przewidywalnym i ułożonym człowiekiem, bo tacy nie dokonują rewolucji i nie zmieniają świata. Jego słowa, wystąpienia są często zaskakujące, bulwersujące, bardzo dobitne, ale padają w ich słowa prawdy, często bolesnej ….

Lech Wałęsa nazwany przez Andrzeja Wajdę Człowiekiem z Nadziei jest jedną z najważniejszych postaci z przełomu wieków, człowiekiem, którego nazwisko znane jest w każdym zakątku świata, symbolem bezkrwawych przemian, jakie dokonały się w Polsce, Europie i na świecie.

W dzisiejszych czasach zwłaszcza, kiedy władza w perfidny sposób fałszuje historię naszego kraju i usiłuje pozbawić nas wielu autorytetów, a młodzi ludzie indoktrynowani w szkołach nie znają prawdziwej historii ówczesnych wydarzeń, bo przecież nie pamiętają czasów sprzed prawie czterdziestu lat, ta książka jest bardzo potrzebna. Daje możliwość przypomnienia sobie bądź poznania najnowszych dziejów Polski oraz życia Lecha Wałęsy i utrwalenia w naszej pamięci dzieła, którego dokonał. Autor zaprasza do wspólnej wędrówki śladami Lecha Wałęsy, do powałęsania się po Polsce.

Opracowany przeze autora szlak prowadzi przez wiele regionów w Polsce, przez Pojezierze Dobrzyńskie, gdzie urodził się Lech Wałęsa i gdzie spędził swoje dzieciństwo i młode lata. Szlak prowadzi przez miejsca, których bohater przewodnika: mieszkał, pracował, działał, jeździł na ryby, służył w wojsku, spotykał się z ludźmi, był internowany … do Gdańska, Warszawy, Arłamowa, na Jasną Górę, do schroniska na Polanie Chochołowskiej, do Chylic i Otwocka, a także do Magdalenki…
Okładkę zaprojektował Jerzy Janiszewski – twórca logo Solidarności i pisma typu solidaryca, w książce znajduje się wiele zdjęć aktualnych i archiwalnych, są rysunki autorstwa Jacka Fedorowicza i Jana Karpiela – Bułecki. Są też mapy i plany miast z wyznaczonymi trasami szlaku Lecha Wałęsy.

Przewodnik jest już dostępny w większości księgarń stacjonarnych i internetowych oraz bezpośrednio u wydawcy https://ksiegarnia.pwn.pl

Książka wydana została własnym sumptem autora przez www.rozpisani.pl

„Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Wydarzenie będzie odbywało się zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.
O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

! Przypominamy o obowiązku noszenia maski.
Po wejściu do lokalu należy zająć miejsce przy dostępnym,
zdezynfekowanym stoliku i pamiętać o zachowywaniu dystansu
od innych osób przebywających w lokalu.”

Szczegóły

Data:
27 sierpnia 2020
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

6 dzielnica
Piotrkowska 102
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/6dzielnica/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*