NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

7. AŻ Festiwal

8 grudnia 2019 | 18:00 - 20:00

Inne wydarzenia cykliczne – 7. AŻ Festiwal

7. AŻ Festiwal
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi
ul. Żubardzka 2a

bilety: 30 zł i 20 zł
Kasa czynna: wtorek – piątek w godz. 14.00-18.00 oraz godzinę przed każdym koncertem, tel. 42 662 17 50.

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza na siódmą edycję AŻ Festiwalu do Sali Koncertowej uczelni przy ulicy Żubardzkiej. Wśród dziewięciu koncertów zaplanowanych w tej edycji znajdą się m.in. opera, musical, balet dworski i dwa koncerty symfoniczne. Na otwarcie i zamknięcie festiwalu zabrzmi muzyka polskich kompozytorów – Stanisława Moniuszki i Grażyny Bacewicz, których rocznice urodzin świętujemy w tym roku. W ramach 7. AŻ Festiwalu gościć będą w Łodzi: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku, Balet Dworski Cracovia Danza, dyrygent Jerzy Salwarowski, akordeonista Wiesław Prządka, wokalistka Dorota Miśkiewicz oraz perkusista i producent muzyczny Bismarck Fernández Vásquez z Kostaryki. Koncerty w ramach 7. AŻ Festiwalu odbywać się będą od 16 listopada do 8 grudnia. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w kasie biletowej AM.

7. AŻ Festiwal | INAUGURACJA, Stanisław Moniuszko – opera FLIS

16 listopada 2019, sobota, godz. 18.00
BURZLIWE DZIEJE MIŁOŚCI W TONACJI POLSKIEJ

Flis Stanisława Moniuszki powraca do Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Po marcowej, długo oklaskiwanej premierze opery, studentki i studenci wraz z uczennicami łódzkiej Szkoły Baletowej zapraszają na spektakl inaugurujący 7. AŻ Festiwal. Publiczność kolejny raz będzie miała okazję, by wejść do świata zawiłych uczuć zabarwionych dramatem, komedią i nadwiślańską ludowością.

7. AŻ Festiwal | INAUGURACJA, Stanisław Moniuszko – opera FLIS

17 listopada 2019, niedziela, godz. 18.00

7. AŻ Festiwal | TRIBUTE TO ELLA

19 listopada 2019, wtorek, godz. 18.00
PIERWSZE DAMY PIOSENKI

Tradycją AŻ Festiwalu jest występ cieszącego się olbrzymią popularnością Big Bandu Akademii Muzycznej w Łodzi. Podczas 7. edycji wystąpi z nim utytułowana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Dorota Miśkiewicz, wykonując utwory z repertuaru Elli Fitzgerald.

7. AŻ Festiwal | W PARKACH I OGRODACH FRANCUSKIEGO BAROKU

21 listopada 2019, czwartek, godz. 18.00
KRÓLEWSKI BAROK ZNAD SEKWANY

Muzyczną podróż do XVIII wieku zapewni publiczności występ Baletu Dworskiego Cracovia Danza i Orkiestry Barokowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Jedyny w Polsce profesjonalny zespół tańców historycznych prowadzony przez wybitną tancerkę Romanę Agnel zachwyci choreografiami i niesamowitymi kostiumami szytymi zgodnie z duchem minionych czasów.

7. AŻ Festiwal | ŚWIAT TANGA

24 listopada 2019, niedziela, godz. 18.00
DO TANGA Z AKORDEONEM

Orkiestra Kameralna PRIMUZ stanowi wizytówkę Akademii Muzycznej w Łodzi. W skład zespołu wchodzą najwybitniejsi studenci oraz absolwenci uczelni. Pod batutą Łukasza Błaszczyka, podczas 7. AŻ Festiwalu wystąpią z Wiesławem Prządką – wybitnym polskim akordeonistą.

7. AŻ Festiwal | Z OPERY NA BROADWAY

27 listopada 2019, środa, godz. 18.00
MUSICAL MIŁOŚNIKÓW OPERY

Jak wiele jest różnic między operą a musicalem? Czy efekt mariażu tych dwóch światów może zachwycić? Studenci z Koła Naukowego Miłośników Opery kolejny raz sięgną po najsłynniejsze musicalowe przeboje, m.in.: Leonarda Bernsteina, Andrew Lloyda Webbera, Alana Menkena i Claude’a Schönberga.

7. AŻ Festiwal | GORĄCE RYTMY AMERYKI ŁACIŃSKIEJ

30 listopada 2019, sobota, godz. 18.00
KOSTARYKA NA ŻUBARDZKIEJ

Znany z kolorystyki i różnorodności brzmienia zespół The Bacewicz Percussion Ensemble zabierze publiczność w podróż do Ameryki Łacińskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Kostarykanin Bismarck Fernández – perkusista, pedagog, główny kotlista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Kostaryki.

7. AŻ Festiwal | Koncert symfoniczny w ramach 75. Sesji MUSICA MODERNA

3 grudnia 2019, wtorek, godz. 18.00
MODERNA SYMFONICZNIE I GOŚCIE Z GDAŃSKA

Koncert symfoniczny w ramach 7. AŻ Festiwalu jest jednocześnie wydarzeniem 75. Sesji Musica Moderna. Partie solowe we współczesnych kompozycjach symfonicnzych wykonają uznani artyści: trębacz Sławomir Cichor i flecista Rafał Jędrzejewski. Młodych muzyków Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Gdańsku poprowadzi dyrygent Maciej Tomasiewicz.

7. AŻ Festiwal
Koncert Inaugurujący II Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Grażyny Bacewicz

8 grudnia 2019, niedziela, godz. 18.00
MUZYKA POLSKA NA ORKIESTRĘ SYMFONICZNĄ

Program koncertu finałowego 7. AŻ Festiwalu wypełni symfoniczna muzyka najsłynniejszych polskich kompozytorów XIX i XX stulecia. Orkiestrę Symfoniczną łódzkiej Akademii Muzycznej poprowadzi Jerzy Salwarowski – wybitny dyrygent, obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. W programie muzyka Stanisława Moniuszki, Grażyny Bacewicz i Mieczysława Karłowicza.

Szczegóły

Data:
8 grudnia 2019
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi
Żubardzka 2a
Łódź, łódzkie 91-032
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*