NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

596. Urodziny Łodzi – Plac Wolności

26 lipca 2019 | 18:45 - 23:59

Piątek / 26 lipca / Plac Wolności

Happysad | 18:45-19:45

Happysad od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

OSTR | 20:00 – 21:00

O.S.T.R. (Adam Ostrowski) – polski raper, freestylowiec, producent muzyczny, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Artysta solowy związany z Asfalt Records. Jego albumy rozeszły się w ponad 300 tys. egzemplarzy w Polsce. W kwietniu 2019 r. ukazała się jego autobiografia pt.: „Brzydki, zły i szczery” nakładem wyd. Wielka Litera. O.S.T.R. rozpocznie urodzinowe świętowanie koncertem 26 – ego lipca. Znany łódzkiej publiczności raper, jako pierwszy rozgrzeje scenę. Z tej okazji, honorowy obywatel miasta przygotował prawie godzinny set najważniejszych numerów, w tym także tych z najnowszej płyty: „Instrukcja obsługi świrów”.

Voo Voo | 21:15 – 22:15

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem był Wojciech Waglewski (ur. 1953) – kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista. Voo Voo tworzy także świetne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienia muzyczne. Wielokrotnie występowało na Przystanku Woodstock i w cyklu koncertów Męskie Granie, któremu Waglewski przez dwa lata przewodził artystycznie

Łąki Łan | 22:30 – 23:30

Łąki Łan słyną z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Twórczość zespołu naznaczona jest przede wszystkim tekstami Paprodziada mówiącymi o zamiłowaniu do Natury.Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów Mega Motyla dopełniają całości tego muzycznego show. W listopadzie 2016 ukazała się czwarta płyta Łąki Łan “Syntonia”, którą promują single “Pola Ar” i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”.

PRO8L3M | 23:40 – 00:40

Dwanaście wyprzedanych koncertów w miesiąc i album „Widmo”, który „rozszedł się” w mgnieniu oka w przedsprzedaży. Imponujący dla zespołu PRO8L3M sezon, zakończy się właśnie na Urodzinach Łodzi. Najbardziej wyrazisty duet polskiego hip-hopu ma na swoim koncie dwie, świetnie przyjęte przez publiczność i krytyków, płyty. Podczas Urodzin Łodzi na pewno usłyszymy większość najbardziej popularnych kawałków. Co więcej, koncert uświetni okazała oprawa świetlna. Koncert na Urodzinach Łodzi będzie jedynym koncertem w sezonie letnim jaki zespół zagra w tym mieście. Zapowiada się fantastyczne widowisko, którego nie można przegapić.

Szczegóły

Data:
26 lipca 2019
Czas:
18:45 - 23:59
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Plac Wolności
Plac Wolności
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*