NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

50 filmowych tygodni z Woodym Allenem

16 sierpnia 2018 | 20:30 - 21:30

Zapraszamy Was na 50 filmowych tygodni z Woodym Allenem, czyli 50 wieczorów z jego twórczością w sali kinowej TU 🙂

Wieczory poprowadzi Kuba Szczapiński.

Z wykształcenia artysta plastyk. Autor kilkudziesięciu filmów krótkometrażowych i teledysków. Animator kultury, wielbiciel i aktywny promotor kultury niezależnej. Pomysłodawca projektu „Wideotopia”, w ramach którego zrealizowano dotychczas ponad setkę wydarzeń filmowych i muzycznych.

Zajrzyjcie na stronę, naprawdę warto!

https://www.youtube.com/channel/UCY5URft4zoxq56J9XQ1YaSg

Kuba napisał także książkę, którą będzie można niebawem kupić u nas!
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4540398/zle-mieso

Pewnego dnia przy kawie podzielił się z nami informacją, że posiada w swoich zasobach prywatnych 50 filmów Woody’ego Allena, swojego ulubionego artysty. I tak powstał w nim pomysł na podzielnie się nimi z Wami 🙂

Woody Allen jest jednym z najoryginalniejszych artystów współczesnego kina. Tworzy filmy, które bez wątpienia można określić mianem autorskich. Karierę swoją zaczynał od pisania tekstów dla programu „Your Show of Shows”, a także dla takich gwiazd jak Ed Sullivan, Sid Caesar, czy Art Carney. W 1961 roku zaczął sam występować jako komik i w bardzo krótkim czasie zyskał popularność. W 1965 roku filmem „Co słychać koteczku?” zadebiutował na dużym ekranie jako aktor i scenarzysta. Rok później na Broadwayu miała miejsce premiera jego pierwszej sztuki „Don’t drink the water”. Od tego czasu zaczęła się jego niezwykle płodna kariera. Międzynarodową sławę przyniósł mu zrobiony w 1977 roku film „Annie Hall”. Przez wielu krytyków jest on uważany za kwintesencję tego, co jest nazywane kinem Allena. Rok później reżyser stworzył swój pierwszy dramat „Wnętrza”. Pomimo głosów niektórych krytyków, że Allen zdradził zawód komika, film przyniósł mu dwie nominacje do Oscara. Następne zrobione przez niego obrazy spotykały się z dużym zainteresowaniem i wzbudzały wiele dyskusji. Mimo, że Allen stworzył swój własny styl, to jego filmy nie są takie same. W wielu z nich można doszukać się odwołań do dzieł powstałych już wcześniej i pełne ich zrozumienie wymaga od odbiorcy pewnej wiedzy i przygotowania. W sumie artysta był około 20 razy nominowany do Oscara i trzy razy otrzymał statuetkę. Ma na całym świecie zarówno swoich wielbicieli, jak i przeciwników. Oprócz tworzenia filmów i sztuk teatralnych Woody Allen zajmuje się pisaniem książek, które dostępne są także na polskim rynku. Poza tym jest również uzdolnionym muzykiem. Od wielu lat raz w tygodniu grywa na klarnecie w nowojorskim jazz klubie Michael’s Pub. Możemy także oglądać jego trasę koncertowa, która została zarejestrowana w filmie „Wild Man Blues”

Na dziś Kuba nie może się zdecydować, od którego filmu zacząć 50 tygodni z Woodym Allenem, bo wybór jest faktycznie trudny.

Zapraszamy Was!

weźcie poduchy i koce, karimaty mamy 🙂
krzesła dla tych, co wolą posiedzieć, też 🙂

Wstęp: zakup kawy i ciacha w TU, bądź innego dania 🙂

Każdy czwartek, godzina 20:00, przez #50TYGODNI w #TU. Woody Allen!

Bądźcie z nami!
Warto!

#50TygodniZWoodyAllenem #KubaSzczapinski #TU #Piramowicza #WiieczoryFilmowe

Informacje o artyście pochodzą z http://www.filmweb.pl/person/Woody.Allen

Szczegóły

Data:
16 sierpnia 2018
Godzina:
20:30 - 21:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

TU – Rewolucji 1905 r.
Rewolucji 1905 r. 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*